Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Legjobb túracipők, bakancsok...

Peti20519 kérdése:

Legjobb túracipők, bakancsok akár már csak márka szerint?

Figyelt kérdés
Most kezdenék bele úgy igazából, rendesen a túrázós/hegymászós életembe, egész idáig igazából az utcai/futós cipőmbe járkáltam túrázgatni, és most jutottam el oda hogy most már kellene egy igaz túrázós cipő, és információt gyűjtenék hogy mégis melyik az a cipő amit a legjobbnak lehetne mondani, akár egyben, minden téren. Vízállóság, strapabíróság, stb. Akár már csak egybevonva márka szerint. Tudom tudom, hallottam már olyat is hogy akár a legolcsóbból is ki lehet hozni a legtöbbet, és idézőjelesen ugyan olyan jó, de ezt mindenki tudja hogy nem teljesen igaz, már csak azért mert nem mindegyik vízálló. Nos, melyikek lennének a legjobbak idézőjelesen?

júl. 16. 14:15
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nagyon terepfüggő, hogy mi az ideális. Olyan nem igazán van ami mindenhol a legjobb. A kulcskérdés a talp merevsége. Ahol nem kell éles köveken haladnod vagy nem kell néhány centis peremeken a bakancs orrával megállnod, oda gyakorlatilag bármilyen bakancs vagy terepfutó cipő jó lehet ami kényelmes. Ahol viszont élesebb köveken, nagyon egyenetlen terepen kell gyalogolnod, vagy néhány centis peremeken megállnod, oda a merevebb talpú az ideális, ami nagyobb felületen oszlatja el a terhelést a talpad alatt. Én úgy szoktam, hogy az alsóbb szakaszokon terepfutó cipőben megyek és viszem magammal a bakancsot a hátizsák oldalán, majd mikor a durva sziklás részre érek akkor felveszem a bakancsot.


Nekem amúgy egy Salewa Crow GTX bakancsom van, ami tavasztól őszig tökéletesnek bizonyult. Hágóvasat is lehet rá csatolni ha havas szakaszokon kellene átkelni.

júl. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!