Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Legjobb túracipők, bakancsok...

Peti20519 kérdése:

Legjobb túracipők, bakancsok akár már csak márka szerint?

Figyelt kérdés
Most kezdenék bele úgy igazából, rendesen a túrázós/hegymászós életembe, egész idáig igazából az utcai/futós cipőmbe járkáltam túrázgatni, és most jutottam el oda hogy most már kellene egy igaz túrázós cipő, és információt gyűjtenék hogy mégis melyik az a cipő amit a legjobbnak lehetne mondani, akár egyben, minden téren. Vízállóság, strapabíróság, stb. Akár már csak egybevonva márka szerint. Tudom tudom, hallottam már olyat is hogy akár a legolcsóbból is ki lehet hozni a legtöbbet, és idézőjelesen ugyan olyan jó, de ezt mindenki tudja hogy nem teljesen igaz, már csak azért mert nem mindegyik vízálló. Nos, melyikek lennének a legjobbak idézőjelesen?

júl. 16. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Nekem a Salomon jött be. Van bakim és normál túrázósom is belőle.

Próbáltam sok félét, nekem ez volt a legkényelmesebb és jól vizsgázik terepen is.

júl. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Nekem dechatlonos van és tökéletes.

Főleg kezdetekben teljesen jó aztán ha komolyabbra fogod veszel professzionálisat

júl. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs legjobb, mindenkinek más jön be, illetve attól is függ, milyen terepre.


Nekem jelenleg Quechua (Decathlonos sajámárka), Hanwag, Lowa és La Sportiva cipőim, bakancsaim vannak. A Quechua-t már nem tudom ajánlani, mert folyamatosan downgrade-elik az olcsóbb modelleket, a drágábbak meg nem olcsóbbak mint más márkák, és apró fas.zságaik akadnak. A Salomon is sokat downgrade-elt, a régi Quest 4D GTX-et tudnám ajánlani akár magashegyi túrára is, de a mostani jóval gagyibb lett.


Azt viszont el kell döntened, hogy félcipő vagy bakancs. Könnyű, vékony, puha talpú, nehezebb, keményeb, vastagabb talpú. Jellemzően utóbbi jobb nehezebb terepre,


A goretex is fontos, mert nem ázik be, viszont szellőzik. Vannak alternatív membránok is, amiről tudom, hogy nem jóy az a Columbia membránja.


Aztán kérdés, hogy szövetből legyen vagy bőrből, mindkettőnek megvannak az előnyei, hátrányai.

júl. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem először Decathlonos legolcsóbb volt, fél napos túrákra ajánlják. Én addig meg voltam vele elégedve, amíg csak 1-1 napos túrákra mentem vele. A több naposokra kevésnek éreztem. Aztán Salomonra váltottam. Azt is a Decathlonban vettem, de előtte körbenéztem, hogy van-e valahonnét olcsóbb megoldás, akkor nem találtam. Meg vagyok vele elégedve. Ez félcipő. Télen nagyon ritkán túrázom, ősszel és kora tavasszal egy régi Decathlonos bakanccsal túrázom.
júl. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

erdei túrákhoz jó az előttem említett decathlon bakancs

tátrába viszont már a keményebb talpas Mammut, Salewa a jó

gleccseres, havas terepre meg a Hanwag, La Sportiva, Scarpa a jó

törekedj arra a keményebb talpazatúaknál h pontosan a illeszkedjen a talpadra, mert a hegymászó bakancsok nem betörhetőek!

júl. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

5:

Ez így nem túl pontos, mert a felsorolt gyártók mindegyike gyárt keményebb és puhább talpú bakancsokat, túracipőket, mindegyik lefed szinte mindent. La Sportiva is gyárt könnyű túrabakancsot, Hanwag is puha talpú túracipőt, és mindkettő 4 ezresekre szánt D-s talpú hegymászó bakancsot is.


A Tátrában meg ha a turistautakat járod, nem kell a kemény talp, mert nagyon egyengetett utak vannak, a kőtengerek lapos kövekkel kiakva, a kaptatók nagyon meg vannak szelidítve, sokkal jobban jársz egy könnyű túracipővel vagy túrabakanccsal, mint egy C-s talpúval. Ha a hegymászó utakat járod, az más kérdés.


A hegymászó bakancsok valóban nem betörhetőek, de mivel kemén talpúak, így a sziklamászó cipőkkel ellentétben nem baj, ha hagysz egy ki pluszt az elején, meg fogod köszönni mikor lefelé túrázol a kiszállás után. De amúgy ez a nem betörhetőek csak a tényleg hegymászó cipőkre igaz, pl. La Sporiva Nepal Cube ilyen, mert merev a felső része is, ellenben a legtöbb bőr magashegyi túrabakancs betőrhető.

júl. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Lowa, Hanwag, Salomon, La Sportiva, Meidl.
júl. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6-nak:

én a biztonságot szeretem és a tátrában vannak meredekebb helyek ahol jobb választás a keményebb bakancs, mert jobban megáll a peremeken és a szegédeszközökön.

tudom vannak könnyebb bakancsai is a világhírű márkáknak is, de amikor megnéztem a boltban, hogy milyenek, azt hittem valami vicc kategória. inkább a hegymászó változatoknál maradok és túrabakancsból kiválasztom a feleakkora árkategóriásat ami jó.

(5-voltam)

júl. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8:

A láncos szakaszokon beszálló cipővel sokkal kényelmesebb, mint egy hegymászó bakanccsal. De egyébként az is felesleges,mert nagyon meg vannak csinálva a tátrai turistautak, hatalmas lépésekkel, nem apró peremekkel.


Egyszer voltam tátrai turistaúton D-s talpú hegmászóbakanccsal, mert bejáratni mentem mászóútra (nyáron oda sem ez az ideális), igazából milliószor alkalmatlanabb volt erre mint agy könnyű cipő.


Pl. Hanwag könnyű túrabakancsai nagyon jók, magashegyi túrara sokkal jobb választás a hegymászó bakancsoknál és az alsó kategóriáa túrabakancsoknál ism

júl. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

9-nek:

lehet nem fogalmaztam pontosan

persze nem deszkalappal (D. kat) kell menni nyáron a tátrába, viszont nekem pl. a sas-úton kevés volt a B talpas bakancs és nem teljesen éreztem magamat biztonságban miatta, amikor ránehezedtem az ereszkedéseknél. B/C azóta tökéletes. ez igaz volt a vöröstorony-hágónál is a segédeszközökön. schneeberg-hermimengraton is jól működött. el nem tudtam volna képzelni egy B talpassal, ami működött a Tengerszem-csúcson vagy a Kis-Viszokán.

ezért is állítottam sorrendet nagyvonalakban, milyen irányban lehet keresgélni. feltételezem, a kérdezőnek is vannak/lehetnek kérdései még, hátha sikerült infóval szolgálni. ha nem itt akkor a szaküzletekben is megválaszolják ezeket :)

júl. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!