Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Lehet futni "sima" futócipőben...

Lehet futni "sima" futócipőben terepen?

Figyelt kérdés

Egy elég jó minőségű sima futócipőm van, tehát nem specifikusan terepfutócipő.


Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e terepen futni benne, nem megy-e tönkre tőle?


Tudom persze, hogy nem véletlen vannak külön terepfutásra való cipők, de az a helyzet, hogy eddig még nem futottam terepen egyszer sem, most nyáron akarok elkezdeni ismerkedni ezzel a sportággal.


Ha tetszik és élvezem, akkor majd beruházok egyre mindenképp (érzem, hogy tetszeni fog) , csakhát azért egy minőségű futócipő nem két fillér, így az első pár terepfutással ismerkedős alkalomra még nem vennék, viszont félek, hogy a másik cipőmnek esetleg baja esik terepen, túlságosan elkopik a talpa, vagy ilyesmi.


Kedves futók, akik jártasak a terepfutásban, mit gondoltok? Lehet pár alkalommal sima futócipőben futni?


Főként dimbes-dombos, köves vidékeken, pl Bakony, 20-30 km-s távokat.



jún. 25. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kopik jobban a talpa mint aszfalton, de könnyebben szét tudod cses.zni, én például volt hogy átlyukasztottam egy faággal, igaz az egy olcsó Kalenji volt, de egy draga utcai futócipőn is gyöngyvászon van felül, szóval az is átlyukadt volna.


De attól is függ milyen utak, a Bakonyban is vannak murvás utak, széles turistaösvények, éa van aki azok futását is terepfutásnak mondja, de mondjuk Ördög-árkot végigfutod Csesznek és Zirc között, akkor azért én félteném a cipőt.


A másik, ami saját tapasztalat, hogy az utcai futócipőkbe simán bemegy mindenféle gaz, bogáncs, toklász.


Én vennék egy olcsó Decathlonos terepfutócipőt, aztán később egy jobbat.

jún. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a tapasztalatom, hogy puha talajon, fűben, földúton a kemény talajon való futáshoz kidolgozott futócipő csillapítása túl nagy, emiatt a cipő imbolyog.

A terepre való futócipő csillapításába beleszámították a talaj csillapítását is, így kevesebbet kell a cipőnek csillapítani.

jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egy kicsit izgalmasabb terepekre gondoltam a murvásnál, az Ördögárkon gondolkozom erősen.


Gondoltam én is erre, hogy vennék egy olcsóbb cipőt, de ahogy nézem a decathlon oldalát, azért egyik sem annyira olcsó, 25k-nál kezdődnek igazából.

Vagy hát egy van, ami 20k.


Megfontolom még, bár ez jó hír, hogy nem koptatja jobban, mint az aszfalt, viszont tényleg elég könnyen kiszakadhat. Ahh, ez a dilemma.

Köszönöm szépen, hogy válaszoltál! :)


Szívesen fogadok még további meglátásokat, véleményeket, tapasztalatokat.

jún. 25. 16:48
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!

Neked is köszönöm szépen a válaszod.


Igen, néztem én is, hogy teljesen más a cipő szerkezete. Más útviszonyok, más terhelés, más kialakítást kíván.


Belinkelem, hogy milyen cipőm van most, így talán könnyebb megítélni, hogy néhány alkalomra elvihetem-e terepre.

Szóval, ilyen a mostani cipőm:

[link]

jún. 25. 16:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem van olyan ismerősöm, aki terepen is aszfaltos cipőben fut, szerintem 1-2 alkalommal nem lesz a cipődnek baja.

Viszont azért a terepes cipőnek a talpa lényegesen jobban kapaszkodik nehéz terepen is, szóval inkább magadra vigyázz majd, főleg, ha esetleg víz, sár is van.

jún. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Vigyázni fogok. Köszönöm szépen a választ! :)
jún. 26. 21:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!