Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az aikido alapjait mennyi idő...

Az aikido alapjait mennyi idő alatt tanulhatom meg?

Figyelt kérdés
Meg arra is kíváncsi lennék hogy kb. mennyibe kerülnek az edzések?
2010. okt. 7. 17:35
 1/6 anonim válasza:

Mindenki egyéni tempóban fejlődik. De úgy átlagosan 3-4 év alatt elsajátítható a forma. De sokan azt mondják 10 év múlva érsz el olyan szintre, hogy alkalmazni is tudd. (Én most arra is gondolok, hogy ha pl. leesel a bicikliről automatikusan tompítsd az esést.)Az AiKiDo az a harcművészeti forma, ahol rengeteg türelemre és kitartásra lesz szükséged. És sokszor fogod azt érezni, hogy még mindig nem tudod tökéletesen, az adott technikát. De ezek saját tapasztalatok. Másnak lehet, hogy nem ugyanez a véleménye.

Egy 4 éve AiKiDo-zó

2010. okt. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Előző vagyok. Nálunk heti 2x2 óra edzés 4000 HuF. Persze ezt is edzője válogatja.
2010. okt. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit tekintesz alapnak.


A "legalapvetőbb" dolgokat az első félévben: gurulás, tompítás, a formák "vázlatos" kivitelezése.

Olyan 3-4 év, mire ezek automatikusak lesznek.

Kb. 9-10 év után (olyan 1. dan környékén) pedig ajánlott elkezdeni felboncolni minden egyes, valaha automatikus mozdulatot, és a legapróbbat is tudatosítani. Tehát, ha úgy vesszük, 1. danig tart az alapozás. Persze, így visszatekintve ^^. Joh, ez heti 2x2 órában + szemináriumok, de ha többet edzel, gyorsabban haladsz (bár ez nem ennyire egyszerű).


Nálunk 5000.-, és ez csak a terembérlet, a mester nem visz el magának semmit.

2010. okt. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Első vagyok. Nálunk sem tesz el a mesterünk semmit. Terembérlet, meg közös rendezvényekre használjuk fel. (pl. saját szervezésű edzőtáborok)
2010. okt. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az alapokat kb 1-3 év között meg lehet tanulni (tehát a technikák már készség szinten mennek gondolkodás nélkül).


Ez heti 2x2 óra edzés mellett.


Ha ennél többet edzel és nagyon szorgalmas + kitartó vagy akkor arányosan gyorsabban.

2010. okt. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

8 évig aikidoztam, jelenleg krav magázom.

Ha Tamura sensei szavaival szeretnék élni, aki az egyik edzőtábor alkalmával ezt mondta: "40 év után éreztem azt, hogy valamit tanultam az aikidobol",akkor azt hiszem helyesen közelíteném meg a dolgot. :-)

Hihetetlenül összetett rendszer pont amiatt, hogy -ahogy szintén Ő mondta: "Minden aikido"-

Hát ennyi.

2010. nov. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!