Melyik a jobb, shotokan karate, kyokushinkai karate, wing chun kungfu, ninjutsus, capoeira, kendo vagy baranta?
Szerintem az adna igazi szellemi és fizikai fejlődést, ha az egy kaptafára épülő, provokáló kérdések kiírását abbahagynád. Láttam, hogy már több kommentelő felemelte ez ellen a szavát, teljesen helyesen. Minden nap több ilyen jellegű troll kérdést írsz ki. Neked mennyi szabadiőd van?
Mindenkinek az a sportág ad igazi szellemi és fizikai fejlődést, amibe beleszeret, amivel eggyé tud válni, amit szívvel-lélekkel tud csinálni. Ezt mindenki másban leli meg. Valaki az ökölvívásban, valaki az aikidóban, valaki a fociban, valaki a futásban, valaki az úszásban, valaki a golfozásban. A shotokanra, a ninjutsura, a capoeirára, a kendóra és pláne a barantára jellemző a parasztvakítás, a hamis önbizalom építés és a kamu marketing. Mindenképpen érdemes ezektől távol maradni. A kyokushin és a wing chun egy Magyarországon nem túl színvonalasan oktatott, de egyébként nem kukába való stílus. Az edzésein vannak sparringek és erősítő gyakorlatok, ami fontos. A felsoroltak közül ezt a két rendszert tudnám egyedül javasolni, de belföldön vannak ennél jobban oktatott küzdősportok. Inkább azokat ajánlanám. De ezt nyilván te is tudod, kedves kérdező, hiszen minden napra jut sok-sok ilyen jellegű kérdés, úgyhogy már párszor elolvashattad az itteni felhasználók általános véleményét.
#CHRILLEX
Ha a wing CHUNRÓL beszélek, akkor én is mindig a Lo Man Kam féle irányzatra gondolok. Mint mondtam, a wing CHUN egy fokkal jobb, mint a wing TSUN és társai, azonban az igazi küzdősportokhoz képest (pl. ökölvívás) említésre se méltó. És igen, a kyokushin és a wing CHUN a sparring ellenére sem ad túl sok harci képességet, ezért nem támogatom, de ha a kérdező (aki egyébként troll) csak a felsorolt stílusok közül hajlandó választani és az igazi küzdősportok szóba sem jönnek nála, akkor inkább válassza a kyokushint vagy a wing CHUNT, bár szerintem inkább egyiket se.
Az eredeti, sparring-orientált, full contact kendóval semmi problémám. Azonban Európában számos helyen létezik olyan kamu kendo egyesület, ahol önjelölt szamurájok, néhány évnyi harcművészet tapasztalattal nyitnak egy kendo klubot és egy olyan hamisított stílust kezdenek el "kendo" címszó alatt oktatni, hogy azt rossz nézni. Sajnos ezekből van több, úgyhogy számolni kell velük. Ha valaki a kendót választja, akkor keressen színvonalas szövetséget, ne olyat, ahol átverés a képzés. Szerintem ebben egyetérthetünk!
A barantával pedig egészen konkrétan az odajáró egyénekkel van gond. Több olyan barantázó ismerősöm is van/volt, akiknek az edzéseken olyan szinten átmosták az agyát azzal, hogy a baranta "pusztakezes technikai része" 100%-os önvédelmi hatékonysággal bír és akármelyik késes támadó vagy világbajnok boxoló ellen megállja a helyét, hogy az valami félelmetes. Ha valaki tényleg csak a hagyományőrzés céljából vág bele és el tud szigetelődni ezektől a baromságoktól, akkor rajta, de én inkább azt javasolnám, hogy kerülje el mindenki az ilyen jellegű stílusokat.
#CHRILLEX
Ha a kérdést nézzük, hogy melyik ad SZELLEMI (azaz filozófia, kultúra...stb.) és FIZIKAI (testi fejlődés, hajlékonyság, mozgás...szb.) fejlődést. Akkor mindegyik jó.
A karatékon és a ninjutsun tanul valamennyi japán kultúrát, szemléletet. Még is csak mozog az edzésen valamit.
A capoeira, az afro-brazil kultúra, ott is van zene, közösség..stb. Megtanul akrobatikusan mozogni, hajlékony lesz. Megkapja itt is a szellemi és fizikai fejlődést.
Wing chun. Kínai kultúra + kicsit gyorsabb lesz a keze.
Kendo: Szintén japán kultúra. Bambuszkarddal csapkodják egymást. Sportnak, mozgásnak szintén jó.
Baranta: Az ilyen edzéseken nem csak övbirkózás van (ami kb. egyfajta népi játék, kb. mint a skót felföldi játékok). Van ott íjászkodás, lovasíjászat, lándzsa, fokos, karikás ostor, szablya, néptánc, népdal éneklés. Egyszóval egy sokrétű kulturális dolog. Magyar hagyományápolás kis történelemmel vegyítve. Kultúra van, mozogni ott is kell. Szintén kap szellemi és testi fejlődést.
De ilyen téren, egy Tai Chi, egy Kyudo (zen íjászat), Iaido... csomó más stílus is alkalmas.
3/5 jó nagy retardált. :) Tipikus bokszmajom.
Kérdésre az egyetlen igaz válasz: Kjokusin. Nyindzsucu nem létezik, kapoera idióta, haszontalan majomtánc, kendó fejleszt, ha komolyan veszed, és rendes helyen tanulod, viszont ha nincs nálad bot akkor max a kondira számithatsz, amit ad, sotokan túl kötött és RENGETEG McDojo van belőle (azaz kamu), kung fu csak akkor értelmes, ha 2-3 évet bent töltesz, és minden áldott nap reggeltől estig csinálod, wing chun lókaki, baranta jó, ha jó a tanitó (itt is sok kókler van)
hagyjuk már a bokszot, kalap fos az egész. Két drogos marha üti egymást párnákkal a kezükön amig az egyik nem birja tovább XD
Mit hol, edzésen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!