Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Érdemes futócipőt venni, vagy...

Érdemes futócipőt venni, vagy ráérek még?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem futni, követek egy edzéstervet. Abszolút kezdő vagyok még. A célom, hogy jövőre teljesítsek egy félmaratont.


Kérdésem, hogy érdemes már most futócipőt venni, vagy ráérek ezzel később is, amikor már tényleg hosszabb távokat tudok egyben is lefutni?


Mert ahogy néztem, 25-ért még nagyon akciósan nagyon szerencsével lehet cipőt találni, inkább 30-40 között vannak (nyúlcipő.hu-n néztem, ha veszek, mindenképpen csak szakboltban venném, hogy segítsenek tényleg nekem megfelelőt venni).


2019. júl. 22. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:

En nem betonra valo cipovel futottam honapokig es tonkre vagta a terdemet. 1 eve faj lepcsokor.

27.f

2019. júl. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyértelműen minél hamarabb menj és vegyél egy futó cipőt! Ha ezt kihagyod injekciós kezelés fog a térdeidre várni.

25 alatt is tudsz jó minőségű cipőt venni (itt gondolok a márkásakra).

Ha bemész akármelyik sportboltba mindenhol árulnak futó cipőket, ott pedig próbáld fel, hogy melyikben érzed stabilnak a lábad és ez alapján válassz.😉

2019. júl. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen vegyél. Olyan károkat okozhatsz, ha nem megfelelő cipőben futsz, amit nem tudsz visszacsinalni.

Ha úgyis hosszú távon tervezel futni, mindenképp vegyél. Rovidtavon is kicsinal az alkalmatlan cipő

2019. júl. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Picit túl van lihegve ez a futócipő téma. Fontosabb lenne a helyes futótechnika megtanulása.
2019. júl. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mármint nem azt mondom, hogy nem kell. De nem állítanám, hogy normális futócipőt csak 30 ezertől lehet kapni és mindenféle szipi szupi vizsgálatnak kell, hogy alávessenek...
2019. júl. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor be fogok menni a héten szétnézni :)

2019. júl. 22. 15:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!