Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hagynom kéne az intervallum...

Hagynom kéne az intervallum edzést?

Figyelt kérdés

Hosszú távokat szeretek futni minden másnap, hogy pihenjenek a lábaim. A bal térdemmel régebben sok probléma volt, mert nem figyeltem a helyes futótechnikára, a fokozatosságra és a megfelelő regenerációra. Ez sajnos azonban a mostani teljesítményemre (1 év kihagyás után) is kihat, de egyre ritkábban jelentkezik a fájdalom, puhább talajon például már semmi probléma, de kavicsosabb úton még időnként jelentkezik a fájdalom egy-két percre. Ilyenkor megállok, mégha nagyon nem is szeretnék (főként az utolsó 1 vagy 2 km), és kicsit átmozgatom, finoman nyújtom, ha elmúlt, folytatom. Használok térdvédőt és talpbetétet.


Hogy felpörgessem a futásokat, kipróbáltam az intervallum-edzést. Az elején jól ment, tetszett is nagyon, de 5-10 perc után a térdembe hasított a fájdalom, szóval abbahagytam, mert félek, hogy csak bajt okozok. Azóta nem is mertem próbálni.


Arra gondoltam kezdetnek maradok csak öt percnél, hogy hozzászokjak, de félek, hogy ebből is lehet sérülés, újra kihagyni pedig nem akarok.


Nagyon hálás lennék pár tanácsért, hogy hagyjam-e vagy hogyan csináljam helyesen. 18 éves lány vagyok.



2019. júl. 7. 09:08
 1/1 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy eredetileg 15 percig szerettem volna csinálni.
2019. júl. 7. 09:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!