Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a legalkalmasabb küzdő...

Melyik a legalkalmasabb küzdő sport?

Figyelt kérdés
Szeretném magam megvédeni, meg edzeni is szeretném a testemet. Javasolgattak a krav magát meg a wing chunt, de én nem tudok választani😅. Esetleg ha valaki tudna küldene egy jó linket azt meg köszöném.
2019. jún. 5. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Krav maga utcai harca keszit fel igy szeri zem csak annak van ertelme
2019. jún. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezeket felejtsd el. Ahol elhitetik a tanulóval, hogy el tudja venni a támadótól a kést vagy a pisztolyt az szimpla gazemberség.

Edzel éveket kifizeted a lóvét a vizsgákra, azt hiszed hogy te most már egy űber nagy mester vagy aztán Lakatos Romeo lezavar két nagy pofont és azt sem tudod hol vagy.

2019. jún. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szevasz . Ha még aktuális akkor a javaslatom , hogy olyat keress , amiben van full contact sparring és használ védőfelszerelést . Mi a legalkalmasabb ? Világviszonylatban gondolkodva Zipotát javasolnék , csakhát M.O-n olyat nem oktatnak . Sőt azt se tudni , mi az amit egyáltalán tanulni tudsz a környékeden . Ha van wing chun meg krav maga , akkor tuti lennie kell valamilyen normálisabb stílusnak is : Box , Thai vagy kickbox , judo , birkó ( bár ezekből nehéz olyan klubot találni , amely idősebb korosztállyal is foglalkozik , pláne normálisan ) , kali ( fegyveres stílus , megspékelve pusztakezes résszel is ) , tkd , scherma ( ez késes harcmodor ) . Ázsiaiak közül a tkd-n és thai boxon kívül talán még az ashihara karate ami megfelelő lehetne , vagy pl olyan kung fu irányzatok amiben van a fentebb említett full contact sparring . Őszintén szólva én Kapecska Atilláék által oktatott stílusokról tudom ( főképp a xing yi -ről ) , hogy tartalmaz megfelelő minőségű sparringot . De ezeket csak Pesten tanulhatod kb , pont ahogy a Savate-ot is amit neveznek még francia boxnak pl .


Társaság : Ha lehet akkor nézz meg több stílust is , beszélgess el az oktatóval , és ott maradj ahol a legjobban érzed magad . Mert hiába kiváló egy adott küzdősport , ha a második edzésre úgy mész , mintha a fogad húzatnád , vagyis a társak bunkók , az edző sem tud meggyőzni etc etc etc . Ám az sem vezet sehova , ha találsz egy jó társaságod akikkel móka együtt lenni , csak edzésen semmi hasznosat nem tanulsz meg . Pl ha X box klubban nem érzed jól magad akkor nézdd meg az Y box klubbot , vagy Z thai box termet ....


Vannak stílusok amiket kerülni kell : Mégpedig azokat amelyek azt hangoztatják , "hogy pár hónap alatt a semmiből olyan személlyé formálnak ki bármely helyzetben könnyen megvédheti magát" .


Ilyen pl a :


Krav Maga - Elméletben szép és jó is amit mutogatnak neked ( kés elhárítása , meg efféle "bűvésztrükkök" ) , csak kár , hogy éles szituban eléggé sokszor felsülnek . A civil krav nem más mint haladóbb ju jitsu meg aikido elemek összegyúrása alapozás nélkül . Sparring nincs az edzésükön , csak nagyon lassan végrehajtott páros gyakorlás , ami eléggé szomorú mivel utcai környezetben , senki nem fog lassan és erőtlenül rád támadni . R-go pénz lenyúlás a stílus önmagában .


Wing Chun , tsun , tzun : Kínai mókusbalett . A wing chun-t Ip Man-tól számítjuk , a legendát miszerint egy bige hozta létre pedig elfeledhetjük mégha igaz is amit kétlek . Az említett Ip Man láncdohányos és ópium függő volt . Cséphadarása talán elég volt ahhoz , hogy " sorstársait " elzavarja jó messzire , csakhogy stílusidegen technikák ellen nemigazán hatékony . Már az 1800-as évektől rendeztek Kína városaiban kung fu viadalokat , egészen a második világháborúig ( Bocs Sincere , hogy "plagizálok" ) , ahol chunosok is indultak , ám csúful kikaptak folyton .


Tsun - A Leung Ting által lebutított verzió . Kivett egy csomó technikát pl magas rúgást , visszafejlesztette a dinamikát , láncütésre helyezte az alapokat . Mondhatni ott rontotta el ahol lehet . Berágott Ting bácsi , mivel Ip man nem őt nevezte kis stílusvezető mesterré .


Vissza a stílushoz . Mennek előre mint a valagba billentett madárfiókák . Mindenféle Sau-val traktálnak aminek se füle se farka ( ezek a Sau-k a chunban is előfordulnak , persze hogy elő , mivel abból hozta létre a saját ergya rendszerét ) . Pl a tapadókezes gyakorlatok ( Chi Sau ) ami azt takarja , hogy elvezeted ellenfeled támadásait ( megsúgom , nem fogod tapadókézzel elvezetni ) ... ... ...


Tzun - Emin Boztepe által "kitalált" tsun koppintás . Boztepe több stílusban jártas . Ezért javított valamicskét rajta . Használ box ütéseket pl , agresszívabbá tette ....


Elmondható hogy a chun , tsun , tzun egy kaptafa kisebb eltérésekkel


Aikido - Le a kalappal O Sensei előtt , tényleg nagytudású mester volt és gyönyörű művészetet hozott létre . Csakhogy egy másik küzdősport ismerete nélkül , ez sem főnyeremény .


Ninjitsu - A ju jitsu feketepizsamás paródiája több hangsúlyt fektetve a fegyveres technikákra .

2019. jún. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én az előzőeket még a bjj-vel egészíteném ki, mint esetleges sport.
2019. jún. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Defendo. Olyasmi mint a Krav Maga, csak a felesleges 'bűvésztrükkök' nélkül
2019. jún. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!