Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Izzadós spotokhoz milyen...

Izzadós spotokhoz milyen bugyit érdemes venni?

Figyelt kérdés

A bugyim és a nadrágom is összeizzadom, ami látszik is.


Egyébként jógától.


2018. dec. 30. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Technikai anyagból készült fehérnemű a legjobb (a nagy gyártóknál mindenféle fantázianéven fut, pl a nike-nél Dri-fit), adidasnál climacool, de akár a Decathlonban is kapsz.


Ezen is látszani fog az izzadság, viszont a pamuttal szemben nem tartja meg, így nagyon gyorsan szárad, segít elpárologtatni. De önmagában a fehérnemű nem elég, olyan nadrág is kell, a pamut például jellemzően foltosan szívja a nedvességet, és nehezen adja le, így hiába veszel alá egy jó nedvesség transzferrel bíró fehérneműt, a következő réteg ugyanúgy izzadt lesz.



Olyan viszont nincs ami egy teljesen izzasztó edzés közben is 10000%-ban száraz marad (ha csak gumibugyit nem akarsz hordani).

2018. dec. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen jógát csinálsz, ami ennyire megizzaszt?
2018. dec. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

sima hatha.

De nyáron is nagyon izzadós vagyok ezen a területen.


A gond az hogy pamut nadrágokat vettem ehhez a sporthoz és szeretném is őket hordani. Akkor a bugyi csere nem megoldás?

2018. dec. 31. 07:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, amíg pamut van a ruházatban (főleg ha valami világosabb, mondjuk szürke), akkor azon látszani fogaz izzadtság.


Egyszerű kipróbálni. Fogj egy pamut nadrágot, meg ha van, akkor valami bringás nadrág szeű cuccot, öntsük rá 1-1 deci vizet. A pamut még 1.5 óra múlva is foltos lesz, mikor a másik már régen megszáradt.

2018. dec. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Teszteltem a dolgot: Pamut nadrág, műszál jellegű tezenis bugyi.

A végeredmény az, hogy a bugyi itt ott nedves, de nem annyira hogy elszíneződjön ő maga, vagy a nadrág.

Viszont a bevarrt pamut lépésbetét csurom víz, és az ezen a területen hozzáértő pamut nadrág is elszíneződött a víztől.


Szóval az is sokat jelentene, ha a bugyiban nem lenne lépésbetét, vagy valami műszál jellegű lenne.

A sport alsók ilyenek? Még nem néztem őket.


Egyébként ma elnézek műszálas sport nadrágot venni.

2019. jan. 2. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!