Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért lesz több energiád a...

Miért lesz több energiád a sporttól, ha egyszer fárasztó?

Figyelt kérdés
Aligha értem. Én sose sportoltam. A család másik fele (nagynénémék) ennek élnek. Azt mondták jót tenne az állandó fáradtságomnak, de nekem ez tök paradoxon, mert nincs erőm sportolni, akkor nem létező erőmből áldozzák valami fárasztóra? Ők amúgy nagyon elvakultan nyomják. Unokatesóm lány létére súlyzózik, spartan race, crossfit, csirkerizs stb. Rám visszatérve, tényleg hulla vagyok, pláne most hogy itt az ősz. Én nem vagyok képes 4:30,-kor felkelni mint uncsim, hogy hajnalban edzek pl. bár állítja, hogy ettől neki húdesok energiája van. Nem áll össze a dolog. :/
2018. nov. 16. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért, de tényleg így van. Ha rendszeresen sportolok rengeteg energiám van, ha nem mozgok majd meghalok a fáradtságtól. Én is felkelek 4-5 órakor, elmegyek futni 12-15 km-t, utána hazamegyek még kitakarítom a 3 szintes házat, és estig pörgök.
2018. nov. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Uramisten :o ezt olvasni is durva volt. De ez olyan ellentmondásos, nem?
2018. nov. 16. 12:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Ellentmondásos ez igaz, de mégis így van. Én este például nem is merek mozogni, régen jártam este küzdősportra, de akkor el sem tudtam aludni, annyira felpörgetett, ezért már csak reggel mozgok.
2018. nov. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kreténpali ***** válasza:
2018. nov. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó hol az összefüggés?
2018. nov. 16. 12:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Sportolás után energia termelő folyamatok indulnak be. Persze ehhez megfelelő táplálkozás is kell
2018. nov. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És mi termeli ezt? Az izom?
2018. nov. 16. 12:51
 8/9 kreténpali ***** válasza:

Kedves kérdező!

A sporrtól(is) a teherbírás, a stressztűrés övekszik meg, érzelmeket lehet kiadni védett körülmények között(pl csapat sportok).

Nem energiád lesz több, az kevesebb lesz.

Ha sporton keresztül képes vagy kilépni a konfortzónádból, akkor a mindennapi életben is könnyebb lesz, ez az összefüggés.

2018. nov. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pedig amúgy teljesen logikus. A sport kitolja a határaidat. Ergo ha megszokod, hogy minden nap futsz 10 km-t akkor a séta a suliba már igazából jelentéktelennek tűnik mellette és minimális erőbefektetésnek.

De, hogy példával szemléltessem ha van egy kocsid amivel 40-el is alig mersz menni és egyszer addig nyomod neki 120-al amíg meg nem szokod, akkor a 40 igazából semmiség lesz. De te most a stoppos szemszögéből próbálsz megfejteni egy olyan dolgot amit ha nem élsz át nem fogod érteni.

2018. nov. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!