Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le a kutyám...

Hogyan szoktassam le a kutyám a széklet evésről?

Figyelt kérdés
4hónapos Francia bulldogom van még nem teljesen szobatiszta és ha nem a természetben wczik akkor megeszi folyamatosan az ürülékét. Hiába kap ki miatta nem használ sajnos és nem kellemes belegondolni amikor megnyalja a kezem hogy előtte x idővel meg az ürülékét ette. Mit tudnék ezellen tenni? :(

2018. okt. 26. 23:28
 1/4 anonim ***** válasza:

A kategóriát nem éppen sikerült eltalálni...na mindegy, nem lényeg. Igaz nekem ,,kinti" a kutyám és szintén előszeretettel csinálta ezt (persze néha most is). Az 1. ami bevált, ez a leghatásosabb, csak macerás: azonnal összeszeded. Nem tudom, hogy van-e külön alom neki, de megpróbálhatod, hogy lefújod a székletet valami erős szagú (pl: parfümmel) valamivel, ha nincs időd összeszedni. Meg ha tudod rendesen fegyelmezni, akkor az is megér egy próbát, hogy határozottan rászólsz többször is. Egyébként régebben olvastam valahol (nem tudom, hogy igaz-e), hogy a kutyák azért esznek székletet (nem feltétlen csak a sajátot), mert valami ásványi anyag(?) vagy tápanyag van benne, ami az ő szervezetüknek fontos. Teljesen szerintem leszoktatni lehetetlen, de mérsékelni lehet.

Sok sikert!

2018. okt. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem aknazd ki a lehetoseget, es menj el dolgozni a koztisztasaghoz.

Komolyabbra forditva:

MIÉRT ESZI MEG NÉHÁNY KUTYA A SAJÁT SZÉKLETÉT?

Néhány kutya teljességgel képtelen ellenállni egy halom székletnek. Vannak kutyák, melyek nemcsak más kutyák végtermékét, hanem a sajátjukat is élvezettel fogyasztják. Mit tehetünk egy adag ízletes lótrágya, vagy egy friss macskaürülék ellen? Sok kutya számára a fagyott ürülék ellenállhatatlan ínyencség.



Miért eszi néhány kutya a székletét ? A múltban gyakran gondolták, hogy a széklet fogyasztását – vagy a koprofágiát – a szegényes / nem megfelelő táplálás, vagy a gyenge egészségi állapot okozzák. A valóságban ezt az elképzelést soha nem támasztották alá kutatások. Viselkedési specialisták között, ez inkább viselkedési kérdés. Hogy leegyszerűsítsük, a kutyák piszkos teremtmények természetüknél fogva és számukra majdnem minden ehető. A kölykökkel rendelkező kutyáknál a széklet és a vizelet fogyasztása természetes. A szukák úgy veszik rá kölykeiket az ürítésre és a vizelésre, hogy nyalogatják azok hátsó felét és külső nemi szerveiket. A székletük letakarításával a szuka megelőzi az alom kellemetlen szagának kialakulását, és azt, hogy a potenciális ellenségek felfedezzék az almot. Néhány kölyök utánozza anyjának e viselkedését, és amint képesek maguktól üríteni, megeszik saját székletüket, és akár a testvéreiét is. Ahogy idősödnek, ez a viselkedés általában magától abbamarad.


Tehát miért kezdik el az idősebb kölykök és a felnőtt kutyák a székletevést? Néhány esetben, a figyelem hiánya okozza ezt a viselkedést. Mások unatkoznak, vagy frusztráltak. Ahol nagy számú kutyát tartanak együtt kis helyre zárva és megfosztják őket az érdekes dolgoktól, annak biztosan az lesz a végeredménye, hogy elfogyasztják a saját ürüléküket mintegy szórakozást, versenyt kreálva egymás között, hogy ki tudja megszerezni az ürüléket hamarabb.


Nagy számú kutya kis helyen tartása feszültséget eredményezhet a falkán belül, mely könnyen vezet frusztrációhoz. A széklet túlzott fogyasztása pedig következésképpen a fertőzések kialakulásának magasabb kockázatához vezet, főképpen a féregfertőzésekhez. Főleg a fiatal, újszülött kölykök veszélyeztetettek, mivel a férgek nemcsak a végbélen, de a szájon keresztül is kijutnak a testből. ..!!!


Ezek a helyzetek nyilvánvalóan nagyon egészségtelenek és nem állatbarátok. Habár a frusztráció, az unalom vagy a túl sok állat egy helyen tartása nem biztos hogy ok, nagyon nehéz meghatározni, hogy miért eszik a kutya ürüléket. Talán egyszerűen élvezi az ízét.


Az olyan gazdáknak lehet ez különösen rossz hír, akik együtt esznek kutyájukkal, főleg ha az elfogyasztott ételt a kutya a kanapéra hányja, vagy ha a kutya egy szeretetteljes puszit ad nekik étkezés után! Azonkívül hogy koszosak leszünk, ez a viselkedés igen egészségtelen is. A székletevés számos baktérium és féreg támadásának teszi ki a kutyát. Mindezeken túl, a lótrágya fogyasztása ugyanolyan veszélyes lehet! Ha a ló nemrég esett át féregtelenítésen, a kutya a féreghajtóból túl nagy adagot fogyaszthat, és ezek között találhatók olyanok is, melyek hatóanyaga a kutyáknak halálos méreg! Ha a kutya lótrágyafogyasztás után nagyon beteg lesz, azonnal keressünk fel egy állatorvost.


A legjobb dolog amit tehet, hogy megelőzi kutyája ürülékfogyasztását.


Néhány tipps:

- vigyázzon, hogy kutyája ne kerüljön kapcsolatba más kutyák, macskák vagy más állatok ürülékével. Kerülje el az olyan sétáltatóhelyeket, ahol sok ürülék található, és tartsa a kutyát pórázon.

- ha a kutya saját kertben végzi a dolgát, tartsa tisztán és ürülékmentesen a kertet, hogy megelőzze azt, hogy ő egye fel. Ha sok kutyája van, figyeljen oda, hogy az ürülék azonnal fel legyen takarítva, amint a kutyák elvégzik dolgukat.

- általában nem sok értelme van ezért büntetni a kutyákat, kivéve fiatal kölyök korban. Nagyon nehéz a felnőtt kutyákat leszoktatni, ha már hozzászoktak ehhez a viselkedésformához. A megelőzés egyszerűbb, mint a kezelés.

- ha a kutyája megeszi az ürülékét, kipróbálhatja, hogy egy kevés fokhagymát, vagy sütőtököt kever az eledelébe. Néhány gazda sikereket ért el azáltal, hogy írót etetett a kutyájával. Ezek az anyagok a kutya székletét kevésbé vonzóvá teszik számukra. Legyünk tudatában, hogy a kutyák nagyon okosak, és meg tudják különböztetni, hogy az ürülék melyik része ízletes és melyik nem!


A legjobb módszer mégis az, hogy első helyen próbálja meg megelőzni, hogy ez a rossz szokás kialakuljon a kutyánál. Folyamatosan tartsa szemmel a kutyát egészen kicsi korától kezdve, és ha úgy veszi észre, hogy hajlamos e szokás kialakulására, javítsa ki azonnal, és vonja el a figyelmét játékkal, vagy valami más finomsággal, ami a gazda számára is kellemesebb!


The very best method is simply to try to prevent your dog from picking up the habit in the first place. Keep an eye in your dog from when he is very young onward and if he seems inclined to eat excrement, correct him straight away and divert his attention with a game or something else tasty and less unpleasant for his owner.


VESEMŰKÖDÉS

The kidneys have a number of important functions. A veséknek számos fontos funkciója van. Ezek közül az egyik a szűrés és a méreganyagok kiválasztása, melyek a test anyagcserefolyamatai folyamán keletkeznek. A vesék szerepet játszanak még a szervezet vízháztartásának szabályozásában is. Fenntartják a vér összetételét és a vérnyomást a helyes szinten, illetve szabályozzák, hogy mennyi folyadék ürüljön ki a szervezetből vizelet útján, és mennyi folyadékot használjon fel újra a szervezet. Számos hormont termelnek, és az ásványokkal, kalciummal, foszforral és D vitaminnal együtt szabályozzák a csontok felépülését és bontását.


A vesék normál működése

A veseartérián keresztül a vér vízzel és ásványi anyagokkal keveredve főleg melléktermékeket tartalmaz, melyek az étel feldolgozása és a test anyagcserefolyamatai által keletkeznek, és ily módon jutnak el a vesékhez. A veseartéria számos kis véredényre ágazik szét. Minden véredény vége egy filter (nefron), és egy gyűjtőcsatorna. A vesék ezen filterrendszereket nagy számban tartalmazzák, melyek a vesék legkülső részein találhatók, az úgynevezett vesekéregben. Csak a legkisebb részecskék jutnak át a filtereken a gyűjtőcsatornákba a vér nyomása által. Ezek az apró részecskék fontos tápanyagok és melléktermékek is egyszerre. A kis csatornák, az úgynevezett vesetubulusok a filterektől a gyűjtőcsatornákig futnak a vesék központjáig, a vesemedencéig. Ezek a tubulusok a vese középső részén találhatók, a vese velőállományában, és a víz illetve az értékes tápanyagok vérbe való felszívásáért, illetve a melléktermékek vesemedencébe való eljuttatásáért felelősek. A víz újrafelszívódása a melléktermékek koncentrációjának eredménye a vese velőállományában. A melléktermékek a vesemedencéből jutnak a húgyhólyagba a vesevezetékeken keresztül, koncentrált folyadék formájában. A folyadék tartalmazza az összegyűjtött melléktermékeket, és a húgyhólyagban tárolódik. Mikor az állat vizelési kényszert érez, a vizelet távozik a húgycsövön keresztül.


Proteinek és foszfor

Az emésztőszervrendszerben a bevitt eledel által tartalmazott proteinek kis alkotóelemekre, úgynevezett aminosavakra bomlanak. Az emésztőszervrendszerből ezek az aminosavak feloldódnak a testben, és számos folyamatban használódnak fel. Más dolog mellett, elsősorban szükségesek a növekedéshez, az izomszövetek kifejlődéséhez, a hormontermeléshez, az új sejtek termeléséhez és a test fő funkcióinak fenntartásához. Azon aminosavak, melyek nem kerültek felhasználásra, vizeletté alakulnak, és a vese kiüríti őket. A vesék másik fontos feladata a foszfor szintjének fenntartása a vérben. A kalciummal együtt a foszfor az az ásvány, mely a csontok és a fogak legfontosabb alkotóeleme. A foszfor fontos szerepet játszik a test energiaellátásában és szükséges számos enzim megfelelő működéséhez. Ha a foszfor szintje túl magas, a felesleg vizelet útján távozik. Ha viszont szintje túl alacsony, akkor a vesék csak kis mennyiségű foszfort fognak kiválasztani.


HÓLYAGGYULLADÁS

A hólyaggyulladást leggyakrabban baktériumok okozzák. A hólyaggyulladás előfordulhat hím és nőstény állatok esetében is, de mégis gyakoribb a nőstények esetében. A kórokozók általában kívülről, a külső nemi szervek felől támadnak, és jutnak el a húgycsőbe és a húgyhólyagba. A vizelet általában steril, ami azt jelenti, hogy nincs benne baktérium. Ha a kórokozók utat találnak a hólyaghoz, általában kimosódnak a következő alkalommal, mikor a kutya vizeletet ürít. A hólyaggyulladás esetén egy speciális szituáció áll fenn.


- vizelés után felesleg marad a hólyagban. Ez ideális a baktériumok számára a fennmaradáshoz és a szaporodáshoz. A végeredmény hólyaggyulladás, melyet akár a húgykő, vagy homok is okozhat.

- egy abnormálisan fejlődött húgyhólyagfal, vagy egy helytelenül funkcionáló keresztcsonti ideg is okozhat hasonló tüneteket.

- húgykő vagy homok jelenléte a hólyagban. A baktériumok könnyen szaporodnak a kövekben és a homokban. A kő és a homok általában károsítják a hólyag falát, lehetővé téve a baktériumok számára a minél gyorsabb szaporodást. A hólyag falának károsodását a vizeletben található vér jelzi.


Jelek: A hólyaggyulladástól szenvedő állatok abnormális vizelési viselkedést vesznek fel. Gyakran vizelnek, vagy próbálkoznak, túl sok vizelet ürítése nélkül (néha fájdalmak árán). A vizelet lehet normális, de lehet zavaros vagy véres is. A nőstény állatok gyakran nyalogatják nemi szerveiket, és ezen felül még váladékozás is megjelenhet. Az állat általánosságban véve nem beteg, tehát nincs láza és normálisan táplálkozik és iszik is.

2018. okt. 27. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, általában összeszoktam szedni főleg éjszaka van az hogy megeszi az ürülékét mert akkor nem szedem össze egyből. Kategóriát egyébként nem is állítottam be bocsánat ezért :D ez az első kérdésem az oldalon.
2018. okt. 27. 08:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmi probléma, nem is azért írtam.
2018. okt. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!