Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Saját testsúlyos edzésbe...

Saját testsúlyos edzésbe szeretnék belekezdeni, ha lehet már ma. Van egy pár alapnak tűnő kérdésem (? ).

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, 186 cm, 87 kg, öröklötten nagyon jó, vállas alkattal, egy jó pár kiló felesleggel.


Nem akarok semmi extrát, csak kihasználni az amúgy nagyon jó adottságsaimat, mivel soha nem sportoltam komolyan. Persze azért nem csak a látszatra akarok menni, fizikai munka mellé időnként nagyon jól jönne.


1. Milyen napszakban eddzek? Esetleg hétköznap 5-6 óra fele, hétvégén napközben?

2. Minden nap eddzek, vagy hagyjak pihenőnapokat is?

3. Minden nap más gyakorlatokat végezzek, vagy mindenből egy keveset?

4. Nem szeretnék diétát elkezdeni, de azért mérsékelten tervezek enni, nagy hátrány volna ez?

5. Nem zavarna közbe a mindennapos esti futás, amit már egy hete elkezdtem?


Már bőven utánaolvastam sok dolognak, de elnézést ha nagyon evidens kérdéseket tettem fel, számomra még nem tiszta annyira a kép.


Köszönöm előre a segítséget!



2018. szept. 8. 14:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Amikor ráérsz.

2. Kellenek pihenőnapok.

3. Heti három teljes testes edzést javaslok az elején, de akár később is.

4. Az elején bármit csinálsz, fejlődni fogsz mind erőben, mind külsőben, utána viszont már fontos lesz az étrend.

5. Attól függ, mennyit fitsz, de fizikai munka + futás + erősítés valószínűleg sok lesz egy napra.

2018. szept. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Fizikai munkát nem végzek rendszeresen, csak alkalomattán, nyáron fogok rendszeresen.

2018. szept. 8. 14:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!