Kyokushin Karate, wing tsun kung fu jobb az önvédelemre közel harcra?
Jajj, nem bírom ezt a sok mma harcos boxoló legényt.
Pont ezért nincsen nagy tekintélye a harcművészeteknek, egyrészt van ahol rossz az egész, gyenge a tanítás, másrészt az emberek körében nagyrészt IQ betyárok vannak. Kevés az értelmes ember, mert egy harcművészethez szív és lélek kell, na meg némi intelligencia a fejbe szorulva. Míg sajnos egy hülyegyerek is lemehet thaiboxolni meg boxolni, pedig az se azoknak lenne szerintem elsősorban.
A wing tsun egy iszonyat jó dolog, HA jó a mester, maday felé pl jó szokott lenni. Kyo meg abszolút jó, de nem elsősorban önvédelemre, ha a thai t nem akarod, nézd meg mind a kettőt és válaszd azt ami szimpatikusabb. De azt tudnod kell, hogy a harcművészetet lassabban lehet tanulni, mint a küzdősportokat.
Szerintem általánosságban a wing tsun barátibb stílus, nem olyan durva mint egy kyo. A wing pont arról szól, hogy elvileg a nők is megtudják védeni magukat, gyakorlatilag kitudja.
Valóban, de az a küzdősport mellett, vagy edzéseken is kell, a harcművészet több, meg nem mindenkinek való, ez egy ilyen dolog. Hosszabb távra is tervez, egy életre szólna, de legalabbis hosszú távra.
Nem összehasonlítható a kettő. Egy boxoló aki két éve csinálja az már lehet erős és szívós is. Egy harcművész két év után, még nagyon az elején van, ha verekedni kéne egyértelmű ki nyerne. De ha 20 évre vetíted ugyanazt, akkor fordítva egyértelmű, mert ez nem arról szól csak, hogy hogyan verd el a másikat. És nyilván vannak kamu harcművészetnek nevezett dolgok. Én maximálisan tisztelem azt aki küzdősportol, mert láttam már jókat élőben, és azt is aki harcművészetet űz, mert ott is láttam keményeket, kyo mestert is. Az mondja, hogy ezek rosszak aki vagy nem ismeri, vagy rosszat látott, és egyből neki van ezeréves tapasztalata, hogy ezek szarok mind. Pedig semmi sem fekete vagy fehér.
Mekkora tapasztalatúak vannak it... Én előszőr is azt ajánlom, olyat válassz ami illik hozzád! (Ezt úgy értsd, hogy pl:egy vézna gyerek ne menjen birkóra...)
Ja igen... Egyébként... a Harcművészetekben az idegrendszert építjük. Ezért lehetsz akármilyen súlyú és alkatú... Mindenesetre a Harcművészeteket érdemben 10 év után válik az ember tanítvánnyá.. És utána kezdődhet majd a Valódi haladás.. aztán fekete övesen(ami nem mester.. az én filozofiám szerint) Tanulja meg az alapokat!!! Utána jön a harcművészetek eszenciájának a keresése.. és amint a személyisége és a tudása megfelelő, akkor válik mesterré... Szóval ha az idő fontos, akkor küzdősportot ajánlok. De ha a minőség, és a "képességek" akkor a harcművészetek. Ja igen, a kyot rosszul tanítják itt. És a vinchun egyáltalán nem, lágy... Ha benne van a technika, akkor megkockáztatom, hogy az rgyik legjobb top10 harcművészet :) persze BÁRMILYEN KÜZDŐSPORTBAN VAGY HARCMŰVÉSZETBEN IS VÁLHATSZ A VILÁG LEGVESZÉLYESEBB EMBEREI KÖZÉ.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!