Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A gyúrástól meglehet állni a...

A gyúrástól meglehet állni a növésben?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és elég alacsony úgyhogy mindenképp akarok még nőni, de fel a karok szedni egy kis izmot is, megállhatok esetleg a növésben?
2010. jún. 9. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
nem:) táplálkozz rendesen 9fehérje!) és minden rendben van. amúgy meg: az élsportolók szerinted hány évesen kezdtek el sportolni, hmmm?
2010. jún. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Meg lehet, ha túl nagy súlyokkal edzel! Olyan súlyt ne válassz, amivel 8-nál kevesebb ismétlést tudsz csinálni, főleg a nagy gyakorlatokban (fekvenyomás, guggolás, stb).
2010. jún. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 clint ***** válasza:
55%

meglehet, sőt én még össze is mentem 1 cm-t, 12 év edzés után... Majd jönnek az okoskodások, hogy nem meg linkelhetnek minden hülyeséget, de igenis határozottan meg!!!!

15 évesen ne akarjál izmot felszedni, még minek???

2010. jún. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Az utolsónak írom: Az a te hibád, hogy megálltál a növekedésben, ugyanis csak a törzsedet nem szabad leterhelni. Képzeld el az emberek idősebb korukba magától elkezdenek összemenni! Leszel te még kisebb is...
2010. jún. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Persze, vannak olyan mozgásformák, amelyektől rendszeresen kopik a csont, persze ezt a szervezet kijavítja, de a javított részeken nem tudnak tovább osztódni a sejtek és idő előtt megáll a csontok növekedése. Ez a helyzet a tornászoknál is, mert ők nagyon leterhelik a csontjaikat már fiatal korukban.
2010. jún. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És milyen testrészeimet NE erőltessem meg leginkább?
2010. jún. 16. 20:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet megállni a növekedésben, viszont ilyen korban még nagyon vigyázni kell, hogy nehogy megterheld magad, hiszen még fejlődő szervezet vagy! Ha nem figyelsz simán lehet gerincferdülésed!
2010. jún. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:

alapozó edzéseket keress a bodybuilder.hu-n

Meg ilyenkor a legfontosabb még a kondíció megszerzése. Az a veszély, hogy fiatal vagy, tele energiával, bizonyítási vággyal, viszont nincs még türelmed, és hajlamos a korosztályod belemenni hülyeségekbe.

Értelmes, átgondolt edzéssel és természetesen helyes táplálkozással sokat érhetsz el.

2010. jún. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy ilyenkor még saját testsúllyal végezhető gyakorlatok javasoltak: fekvőtámasz, húzódzkodás, tolódzkodás.
2010. jún. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek, sokat segítettetek :)
2010. jún. 17. 17:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!