Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tapasztalt jógik figyelem!...

Tapasztalt jógik figyelem! Tudnátok adni néhány tanácsot?

Figyelt kérdés

Egy ideje már jógázom, hajlékonyabbnak is mondanám magam az átlagnál, de mégis úgy érzem, egy szinten megálltam. Ti tapasztaltatok ilyet? Hogyan lehetne ezen a platón átlendülni? Sportoltok valami mást is a jóga mellett?


Én változó gyakorisággal szoktam csinálni, csináltam úgy is, hogy napi 20 percet, 7/5 nap, de úgy is hogy heti 3x 1 órát. Valamiért úgy érzem, se az erőnlétem nem változik, sem pedig a hajlékonyságom.

Velem van a hiba, hirtelen akarok változást?


Köszi a válaszokat :)



2018. febr. 28. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:

hát a lendület nélküli lábkiemeléses kézenállást nem jóga edzésen szokták megtanulni,hanem elkezdenek edzeni a rávezetőkre és lépésenként kigyakorolják a mozdulatot.

kezd el mellé a fegyencedzést,a nagyrésze a jógából ered.

fizikásan hozzátehetne nem kicsit és az edzési metódust is megismernéd,hogy egy egy gyakorlat milyen sok lépcsőből is épül fel.

plusz ugye abban van nagy húzó mozdulat hát edzés is,amit a jóga mesterek is külön edzenek,mert az az egy gyakorlat a húzódzkodás hiányzik a jógából,hogy teljes körűnek lehessen nevezni.

2018. febr. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Üdv!


A jóga nem sport vagy erőfejlesztés. (és most feltételezem, hogy jóga alatt az ászanázást érted). Megfigyelheted, hogy egész más (ellentétes) hatása van étvágyadra és testsúlyos alakulására mint a sportok. Az sportok jellemző izomterhelése inkább merevséghez vezet.

A jóga a védikus egészségtudomány része. Ennek egyik fontos eszköze a tisztító kúra. Pancsa karma azaz az öt lépéses (fizikai) tisztítókúra egyes fázisai után tisztán érezhető melyiknek mi a hatása pl a hajlékonyságra.

- Hánytatás - fokozza a hajlékonyságot

- Hashajtás - merevebbé teszi a testérszeket

- Végbélmosás - látványosan lazábbá tesz

(ezek között van még szem és orr tisztítás)

Ezek csak szakképzet ayurvédikus orvosok felügyelete alatt, alapból 21 napos kúra során végezhetők. Semmi kép nem teszőleges módszerekkel! Az veszélyes lehet.


Ugyanekkor szellemi és lelki fejlődés is szükséges az ászanákban való fejlődéshez. Azaz életmódot váltva ilyen értelemben is meg kell tisztulni. Így tisztábban látszik majd az ászanák gyakorlásának lényege, és "jobban" is fognak menni.


Szerintem sokat számít még a tempó, a póz helyessége és, hogy felváltva végezzük a feszítő és hajlító mozdulatokat. Pl.: Szurja námáskár


Amit egyszerűbben változtathatunk az az étrend, de ez egyénfüggő és általánosságban nem tudok tanácsot adni.


A húsz perc szinte csak bemelegítés. Úgy érzem tanár nélkül azaz korrekció nélkül csinálod. Az nem lenne jó. Mindenképp első a pontosság, szabályosság, és kell a tanár, hogy megmutassa mire kell törekedni, mire kell törekedni, miben és hogyan kell erőfeszítéseket tenni gyakorlat közben.

2018. márc. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szerintem arrogáns kijelentés meghatározni azt,hogy ki mit talál meg a jógában.

viszont az sokkal valószínűbb,hogy ha elkezdi akkor megtalálhatja benne azt amit keres.

és ebbe bele tartozik a sport érték is.

ezért ha valaki a sportot találja meg benne,akkor elmegy bikramozni és indulhat jóga versenyeken is.

2018. márc. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!