Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nyereg és kengyel nélküli...

Nyereg és kengyel nélküli lovaglás?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd ismételten elmenni lovagolni. Utoljára tavaly nyáron voltam, de csak egy alkalmat és nem ment úgy mint régen. Még gyerekként papáméknál voltak lovak és ott magamtól tanultam meg lovagolni mindenféle eszköz nélkül, csak kantárral. Emlékszem hogy nagyon élveztem és jól is ment. Na szóval, nyáron nekem nagyon furcsa volt az üléspozíció és mikor megkérdeztem hogy nem-e lehetne levenni a nekem nem kellő felszereléseket, akkor azt a választ kaptam, hogy nem, mert rosszat tesz a lónak. Ez igaz lehet? Annyira nem értek hozzájuk.

2018. jan. 21. 23:14
 1/5 anonim válasza:
0%

szia!

egyáltalán nem tesz rosszat a lónak ha szőrén lovagolsz,sőt sokkal praktikusabb úgy kezdeni szerintem,mivel fejleszti az egyensúlyérzéket,az izmokat,más részt érzed a lovat,a mozgását stb.

mai napig úgy vagyok vele hogy nyerget csak tapasztalt lovasnak adnék...ha lovardába lovagolsz sajnos nehezen tudom elképzelni,hogy a szőrén lovaglásra lehetőséget kapsz,hisz ott teljesen máshogy mennek a dolgok mint mondjuk egy tanyán. :/

én évek óta szinte csak szőrén lovagolok,és a lovak köszönik szépen jól vannak nincs semmi probléma ebből származóan :D

nyilván ha terepre mész,hosszabb lovas túrákra kényelmesebb nyeregbe menni+egy fajta biztonság érzetet is adhat,de egyébként nagy előny ha szőrén tanulsz meg lovagolni,viszont ha ennyi ideje nem lovagoltál haladj lépésről lépésre,és mindenképp legyen veled valaki aki ért a lovakhoz nehogy valami baleset legyen :D

2018. jan. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Pont hogy nem annak kéne szőrén menni, aki kezdő, mert szétcseszi a ló hátát!
2018. jan. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
egyáltalán nem,főleg ha nem igazán tud lovagolni nyeregbe sokkal veszélyesebb lehet ha például beakad a lába a kengyelbe,leesik vagy akármi más baj történik
2018. jan. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, de egyrészt könnyebben borul szőrén,másrészt szétcseszi a ló hátat a pattogással.
2018. jan. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Myra Gergely válasza:
Hát, az igaz, hogy nagyon jót tesz a lovas ülésének/egyensúlyának, de lehet, hogy mivel kezdő voltál, és először lovagoltál ott, féltek, hogy esetleg úgy ülsz a lovon (visszaesel, nagyon pattogsz), hogy az fájna a lónak, és a nyereg ezt kicsit ,,tompítja".
2018. márc. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!