Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ki mit tud, vagy gondol a...

Ki mit tud, vagy gondol a mazsorettről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sokat segítenétek ha leírnátok a saját véleményeteket és a szerint válaszolnátok a kérdéseimre, ha lehet akkor indokoljátok is meg mit miért gondoltok úgy, ahogy.

Előre is köszönöm!

(Iskolai feladathoz kell)


Mit gondoltok a mazsorettről? Szerintetek sport vagy sem? Fiúk is űzhetik vagy sem? Nehéz vagy sem? Szerintetek honnan ered? Van minimum/maximum korhatára? Milyen versenyeket rendeznek mazsorettezőknek? Milyen képességeket fejleszt a mazsorett? Jártatok már mazsorett fellépésen és/vagy versenyen nézőként? Ha az előbbi kérdésre igen a válaszod, írd le milyen volt, tetszett-e. Te kipróbálnád? Saját gyermekedet (nemétől függetlenül) beíratnád mazsorettre? Veszélyesnek tartod a mazsorettet?



2018. jan. 4. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem klassz dolog - sportnak nem nevezném. Annak nem orulnek, ha a fiam mazsorettezni akarna (O.o) , de a lányomnak bármikor engedném, ha szeretne. Minimum korhatár lehet olyan 5 eves kor, amikor mar kezdenek kialakulni az ehhez szükséges reflexek- max nem hiszem h van, mert veszélyesnek abszolút nem veszelyes (persze Darwin dijasoknak nem ajánlott) :D

Nehézsége attól függ h kinek van ehhez tehetsége - nekem baromi nehéz lenne, koordináció, reflexek, természetesség es osszpontositas is kell hozza. (Meg gondolom egy rakás dolog)

Jómagam csak jutyub videokon láttam ilyet komolyabban, de biztos vagyok benne h a kisgyerekes apukák kedvenc bemutatói koze tartozik. :D

2018. jan. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nagyon szeretem :) én is csináltam pár évig kisebb koromban :) nagyon élveztem az 'edzéseket', mrg jó volt a kis lányos csapat (most el is kezdett hiányozni :( ) A mazsoretteknek fesztiválokat rendeznek, általában nagy sport csarnokokba. Jonnek csapatok az orszag minden részéről. Tulajdonképpen mindenki magával versenyez a zsűri bronz, ezüst, arany illetve kiemelt arany minősítéssel díjazza a csapatokat. A fiuk is űzhetik kérdésre az a válaszom, hogy ha valaki szeretné, akkor végülis miért is ne. bár őszinte leszek az egyik fesztiválon elég jót nevettünk magunk közt, egy lila csillámos ruciba beöltöztetett fiún, aki részt vett az egyik produkcióban. A fesztiválról (verseny) annyit elárulnék, hogy nézőként rettentő unalmas, mert nagyon hosszú. Nekünk egy egész napja elment a családnak a hétvégéből, azzal, hogy odautaztunk, és végigvártuk :/ Ezt említeném egyetlen hátránynak. Viszont amikor lattám, rendezvényeken, nézőként rövid koreográfiát azt nagyon élveztem. Sok mindent fejleszt, ügyesség, kecsesség, komcentráció stb. Nem tartom veszélyesnek, három évet jártam, és ezalatt a legnagyobb baleset ami történt, az volt, ha valaki fejbe vágta magát (ami kb. 3 percig tartott), de semmi komolyabb :) Nem annyira nehéz, véleményem szerint, kitartással, és szorgalommal bárki elsajátitthatja az alapjait. A minimum korhatárnak 6-7 éves kort mondanék, maximum meg, ki meddig bírja :D Bevallom, most hirtelen megint megjött a kedvem, hogy újra elkezdtem, kár, hogy erre már nincs lehetőség :) remélem minden kérdésre válaszoltam, ha nem is sorrendben. Ha bármi kérdésed van neked, vagy bárkinek a mazsorettről nyugodtan írjon nekem :) 17L
2018. jan. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Gyerekként tetszett, de én nagyon ügyetlen voltam majdnem mindenben, így nem próbáltam ki. Szerintem lányos sport vagy hobbi, fiút még nem láttam mazsorettezni,de lehet,hogy van aki csinálja és én tévedek. Mindenképpen kell hozzá ügyesség és kitartás. Ha lesz gyerekem, akkor nem fogom eltiltani tőle. Minimum korhatár biztos,hogy van.
2018. jan. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!