Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Akhillesz-ínnal mit lehet tenni?

Akhillesz-ínnal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Kb. három hete egy edzés miatt vádliizomlázam lett, de szokatlanul fájdalmas, és csak a bal vádlimban. Majd ez pár nap múlva elmúlt, és helyette most az akhilleszem fáj, "nyikorog", és valami pici csomót lehet érezni benne, és vastagabb is [kb 3 mm-el, ahogy az kiderült]. Ma voltam ultrahangon, és azt mondták, hogy max. enyhe gyulladás, de semmi kóros, "pihentessem". [két hét kvázi pihentetés után ennek nem tudtam örülni]

Ettől függetlenül még mindig érzem, nem kellemes. Valakinek van valami jó gondolata, hogy mit lehet ilyen esetben tenni? Vagy kihez lehet fordulni? A futást és a durvább ugrálást hanyagolom, szobabiciklizek, de nagyon szeretnék már visszatérni az alapállapotba...

Jó tanácsokat, tapasztalatokat, ötleteket várok, köszönöm :-)


2010. máj. 31. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem ALVÁS közben röccsent egy nagyot a bokám... majdnem kiugrott a szemem úgy fájt! napokig ráállni se tudtam. Kenegettem Rheumon géllel meg hidegvizes ruhával borogatta. Mostis szar de már nemérdekel:S nemtudom segítettem-e

jobbulást neked

2010. máj. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

lehet hogy sérült az ín, berepedhetett, a gyulladás pedig a sérülés miatt alakult ki és maradt vissza, tényleg pihentesd, mást nem tudsz vele kezdeni , ha ráhajtasz csak azt éred el hogy később múlik el

esetleg szedj valamilyen gyulladáscsökkentőt , de szerintem várd meg amíg elmúlik

én egyszer játszottam be azt hogy gyulladt térdszalagokkal lejátszottam egy kosármeccset, és emiatt abba kellett hagynom, nem éri meg sztem kockáztatni...

2010. máj. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, akkor pihentetem :-)

első: neked is jobbulást!

2010. jún. 1. 18:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!