Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot érdemes...

Milyen küzdősportot érdemes választanom?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, viszonylag kevés szabadidővel. Szóval se időm, se motivációm nincs arra, hogy az életem az egészségnek szenteljem és mindent arra építsek fel. Azonban azért valamit szeretnék sportolni, ami megmozgat és a felesleget is eltünteti.


Érdekelne olyan küzdősport, ami rendesen megdolgoztat és amellett hogy hasznos is lehet az élet egyes pontjain, még segítene fogyni/izmosodni is.



2017. nov. 12. 07:59
 1/3 anonim válasza:

Mui Thai, kempo, bjj, birkózás, judo.

Utóbbi hárommal nem sokra mész a ringen kívül, de mozgásnak mindegyik jó.

2017. nov. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Judo és Birkózás az egyik legjobbak ringen kívül. A testharc egy nagyon jó dolog.


Egyébként, kérdező, ezek közül választhatsz: Muay Thai, Box, Taekwondoo, Savate, Judo, Birkózás, Kempo, Kick Box. Ezek mind nagyon jók ringben és utcán is.

2017. nov. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerencsére én a falummal szomszédos város egyetemére nyertem anno felvételt, így otthonról is be tudtam járni a szemináriumokra. Ennek ellenére még így is elképesztő nehéz volt megtalálnom az egyensúlyt az iskola, az utazás, a tanulás, a család, a párkapcsolat, a barátok és az ökölvívás között. Mindig azt gondoltam, hogy a diploma utána ez a probléma majd megoldódik. Francokat! A munkám mellett ennek a problémának a megoldása háromszor nehezebb. Fogadd el, hogy ez az egyensúlyfenntartás a diploma után még nehezebb feladat lesz a számodra! Az időhiányod és a motivációhiányod jelenthet problémát az edzéseken, ezért fontos, hogy olyan küzdősportot válassz, amelybe halálosan bele tudsz szeretni és minden tréningjén a tőled telhető legnagyobb maximumot nyújtod.


Fontos az is, hogy olyan küzdősport egyesülethez iratkozz be, ahol minden edzésnek szerves részét képezi a harci technika fejlesztése, az állóképesség növelése és a sparring. Ha ebből a három tényezőből valamelyik hiányzik, akkor az az edzés nem lehet hatékony sem küzdelem, sem sport szempontjából. Óvakodj az olyan parasztvakító stílusoktól, akik azt kamuzzák minden létező platformon, hogy néhány hónapnyi tréning után felruháznak téged a "100%-os utcai önvédelem" kompetenciáival! Ilyen parasztvakító stílus például a wing tsun kung-fu, a krav maga, vagy a ninjutsu. Az ilyen stílusok edzésein csak és kizárólag hamis önbizalmat szerezhetsz, reális harci képességeket egyáltalán nem. Az ilyen stílusok edzései nem tartalmaznak se valódi küzdelmi-technika fejlesztő gyakorlatokat, se sparringet, így minimálisan sem alakul ki az egyénnél tényleges harci rutin. Tényleges harci rutint nem lehet pusztán formagyakorlatozással és levegőhajlítással elsajátítani. Az ilyen stílusok edzései igazi erősítést sem tartalmaznak, ezért sport, kardió, zsírégetés és izomfejlesztés aspektusából nézve is hasztalanok. Ezek a stílusok saját hazájukban, saját autentikus kulturális közegükben talán érnek valamit, de itt Magyarországon ezek csak agymosó, pénzlehúzó átverések.


Ajánlom figyelmedbe a következő rendszereket: box, thai box, savate, birkózás, judo, BJJ. E rendszerek tréningjeinek 99%-a reális küzdelmi tudást biztosít, továbbá evolválja állóképességedet és megedzi izomzatodat.


Már sokadjára látom, hogy a "kempo" szó ott szerepel több kommentelő által ajánlott harcművészet listában. Szeretném leírni, hogy mi is a tényleges probléma a kempóval kapcsolatban. Ha egy küzdősport szervezet elnevezi magát kempónak, akkor az vagy egy óriási tévedés, vagy egy suttyó kóklerség eredménye, ugyanis a kempo nem egy különálló, konkrét, egyéni stílus, hanem az indiai harci rendszerek átfogó, kollektív, összefoglaló elnevezése. A japán harci rendszerek összefoglaló elnevezése a "jitsu", a kínai harci rendszerek összefoglaló elnevezése a "wushu", az indiai harci rendszerek összefoglaló elnevezése pedig a "kempo". A Magyarországon kempóként eladott küzdősportok edzésein tulajdonképpen az történik, hogy a "mesterek" egybegyúrnak néhány karate elemet néhány cselgáncs elemmel és aztán ezt az egyveleget oktatják. Pozitívum, hogy az ilyen edzéseken az esetek többségében található sparring és erősítés, így az adott személy megtanul valamifajta szisztéma alapján bunyózni, de jelentősen kisebb hatékonysággal, mintha egy különálló, konkrét, egyéni, egymagában létező stílust választana. Ennek szellemében ha lehetséges, kedves kérdező, akkor a "kempo" névre keresztelt klubokat tedd a lista végére, a wing tsun és az ehhez hasonló szélhámosságokat fel se írd, az elejére pedig az előző bekezdésben említett rendszereket körmöld le!


#CHRILLEX

2017. nov. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!