Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kicsit kijár a lábam egy...

Kicsit kijár a lábam egy túracipőből (mivel pl. pont köztes méretű a lábam), ha veszek túrazoknit, az mennyire segít?

Figyelt kérdés

Vettem egy Quechua Arpenaz 50 túracipőt (Decathlon). Sajnos pont köztes lábméretem van, ráadásul "lúdtalpbetétet" is hordok. Így maradtam a 45-ös, kicsit nagyobb méretnél.


Ebből viszont kijár egy kicsit a lábam, a bokám alatt.


Tettem egy kb. 10 km-es, síkvidéki túrát, könnyű terepen.


Először nem tűnt kényelmetlennek a cipő, de utána éreztem, h. lehetne kicsit jobb az ütéscsillapítása. És nagyon kicsit kijárt belőle a lábam, de ez csökkent, ahogy amúgy is icipicit megdagadt a lábfejem a túra során (ami nem fájt amúgy). A térdem viszont nagyon éreztem a túra után.


A kérdésem, hogy túrazoknival csökkenthető-e a lábam kijárása, és általában kényelmesebbé tehető-e a cipő? Ha igen, akkor milyen túrazoknit javasoltok?


Ha nem, akkor váltsak inkább cipőt?


Amúgy a cipővel önmagában nincs bajom, 4 ezer Ft-ért még így sem rossz ár/érték arányban (remélem, tartós is marad). Csak tavasztól őszig, havonta 1-2x megyek a leírt körülmények jellemezte túrákra.


Köszönöm!



#túracipő #túrazokni
2017. nov. 3. 17:42
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!