Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik országban oktatják...

Melyik országban oktatják szerintetek egyetemi szinten a legszínvonalasabban a sporttudományt?

Figyelt kérdés

Melyik országban a legfejlődőképesebb a sporttudomány, hol érdemes tanulni sporttudományi területen? Én küzdősport edző vagyok és szeretném a lehető legszínvonalasabb tudásanyaghoz hozzájutni. Természetesen a lexikális tudást is fontosnak tartom, de számomra fontos lenne, hogy nem csak könyvekből, tanulmányokból nyert információhalmazokkal lássanak el, hanem gyakorlatorientált oktatáshoz is szeretnék hozzájutni. Ahol a lehető legjobb színvonalon oktatják a sportpszichológiát, biomechanikát, edzéselméletet, stb., és ahol tapasztalatot lehet szerezni annak kapcsán, hogy hogyan lehet a gyakorlatban alkalmazni a megszerzett tudást.


Jellemzően USA-ban, Oroszországban, egyéb angolszász országokban, vagy esetleg más országokban oktatják a legszínvonalasabban a sporttudományt?


Azért kérdezem, mert az ember egyből rávágná, hogy USA, pedig szerintem nem ennyire egyszerű rá a válasz. USA-ban több, mint 300 millióan élnek, van bőven válogatni tehetségből a nagyszámok törvénye alapján, emellett meg szerintem még annyi játszik közre az USA sportbeli teljesítményében, hogy több a pénz, több mindent meg tudnak finanszírozni. Ettől függetlenül nem vitatom el azt, hogy USA-ban az egyik legszínvonalasabb a sporttudomány oktatása, de hogy a legjobb lenne, abban már nem igazán vagyok biztos...



2017. nov. 2. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nézz meg egy nemzetközi listát az egyetemekről, Harvard szokott az első lenni, de ezt én hagynám mivel Európán belül is vannak remek egyetemek amik jobban elérhetők magyar emberek számára. 3-4-5 helyen angol egyetemek vannak Cambridge pl. Utána meg német, francia, skandináv egyetemek. Cambridgen nem hiszem hogy van sporttudomány. Viszont a skandináv országokban állítólag elég fejlett az egészségügyi képzés és gyakorlatias sok pénzt invesztáltak modern felszerelések stb. szóval az állhat legközelebb a sporttudományhoz szerintem.
2017. nov. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondod, hogy sporttudományi képzést vmlyik skandináv országban kéne elkezdeni? Érdekel a sportnak a pszichológiai oldala is, szerinted a skandinávok abban is erősek.
2017. nov. 5. 21:14
 3/8 A kérdező kommentje:
*az utolsó mondat is kérdés lett volna, sry.. :D
2017. nov. 5. 21:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Pedig valszeg amerikában
2018. jan. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
... és USA-ban melyik egyetemen? Ott szerintem mesterképzésen érdemes talán, Fulbright ösztöndíjjal, mert elérhetetlen árakon vannak ott a képzések :/
2018. jan. 28. 14:27
 6/8 A kérdező kommentje:
A kérdés még aktuális és inkább valamelyik skandináv egyetemre lennék kíváncsi, hogy ott hol oktatják a legszínvonalasabban..?
2018. febr. 11. 11:57
 7/8 anonim ***** válasza:
#1 vagyok ezt én sem tudom. De egyébként számít a tapasztalat is ilyen téren, mármint a gyakorlati tapasztalat, hogy milyen tanítványaid vannak és nekik kell elérni világversenyeken nagy sikereket így nyilván elismernek majd. Azért írtam Skandináv országokat mert az orvostudomány áll legközelebb azokhoz amit írtál edzéselmélet, test működése edzés hatására stb.
2018. febr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 És szerinted melyik skandináv egyetemen érdemes ilyen tanulmányokat folytatni?
2018. febr. 12. 23:17

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!