Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik az a harcművészet...

Melyik az a harcművészet amely arra épít, hogy kitérjünk az ellenfél támadása elől?

Figyelt kérdés

Kifejezetten arra gondolok, amelyben nem is maga a harc a lényeg, hanem annak az elkerülése.

Segítőkész válaszért természetesen zöld pacsi,mert fontos lenne!

Köszönöm!:)



2017. szept. 12. 08:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Ha hiszed, ha nem, az osztrák "Wing Tsun". Verekedni nem tudnak, mert kézitusában lenyomtam a mestert 2 év Magyarországon tanult Wing Tsun után, viszont itt direkt az utcai szituációkra készítenek fel és sajnos nem a harcra, hanem annak elkerülésére, illetve még pszichológiát is tanultunk, hogy milyen testbeszédek vannak, hogy a tötekedőknek 4 típusa van és még sok ilyen. Utcára jó, igazából ez maga az önvédelem rész, tehát arra jó, de bárki lenyomja őket, akinek van másfél-2 év gyakorlata egy olyan edzésből, ahol harcra készítettek. Szóval én ezt nem ajánlom. Sokkal jobban jársz, ha megtanulsz harcolni és akkor meg tudod magad védeni.
2017. szept. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Egyébként másról nem tudok, mert az ilyenek nem is harcművészetek, de nem is harci stílusok. Ezek parasztvakítások, nem éri meg járni rájuk.
2017. szept. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

Lehet, hogy az aikidóra gondolsz, aminek a lényege az ellenfél támadó energiájának elvezetése.


Viszont míg az aikido kimondottan erre épít, a kitérés fontos szó szerint minden harcművészetben. (Az, hogy a karatékák felkarral hárítanak mindent, egyszerűen nem valószerű egy olyan embernek, aki nem keményítette 20 éven át a csontjait.) De - csak egy példát írok - a boxban állandóan ki kell térni az ütések elől, és közben tudod indítani a saját támadásod.

2017. szept. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%

Xsjado, félreértetted. A fő kérdésből én is azt hittem, hogy erre gondol a kérdező, de aztán a kiegészítő szövegében itt van ez: "Kifejezetten arra gondolok, amelyben nem is maga a harc a lényeg, hanem annak az elkerülése.", és ebből látszik, hogy ő nem arra gondolt, mint amire mi, a fő kérdés elolvasása után.


De, ha meg én értettem félre, akkor pedig minden harci stílusban alap dolog az, hogy hogyha lehet, elslisszannak az ütés elől, úgymond kitérnek. Egy blokk jó lehet, de egy kitérés sunyibb és míg a blokkal megtartod a másik lendületét, addig egy kitéréssel nem és a támadónak kell lefékeznie magát. Ez idő és energia, és ez alatt be lehet neki vinni szép ütéseket testre. :) Jól feledzett ököllel ilyen szituációban törheted is a bordákat. :)

2017. szept. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Karatéztam és taekwondoztam is korábban, de rájöttem, hogy nem szeretek verekedni, ezért kérdeztem.
2017. szept. 12. 12:49
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyébként a "Ga Gua" lesz az amire gondolok szerintem Arról mit gondoltok?
2017. szept. 12. 12:55
 7/13 A kérdező kommentje:
Ba Gua*
2017. szept. 12. 12:56
 8/13 anonim ***** válasza:
Az egészen szomorú, hogy nem szeretsz verekedni, de akkor minek akarsz ezzel foglalkozni? A Bagua egy tenyérrel operáló stílus. Csak tenyérrel, kézéllel és kézfejjel ütnek, ami utcai harcban sokkal jobb, mint az ököl, mert nem ártalmas rád nézve. Szintén harci jellegű stílus. De Magyarországon annak is szar az oktatása, így nem érsz el vele semmit. Ha önvédelemre akarsz valamit, akkor a Taekwondoo múltad teljesen jó, csak minden nap nyújts, gyakorold a rúgásokat, fuss, hogy legyen állóképességed, erősíts, ugrálókötelezz és akkor rendben leszel.
2017. szept. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A Ba Gua nem harcművészet, viszont része a Thai Chi filozófiájának.
2017. szept. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42%
Dehogynem harcművészet! Csak hulladék oktatással világszerte. Kérdezd csak Rozsda Sárkányt a stílusról! Bár nem valószínű, hogy idejön, így megkockáztatom, hogy visszamondom azt, amit ő mondott nekem. Ő ugye Taekwondoos, és egy ilyen Bagua mesternek rúgott egy körívest oldalra. No, az tenyérrel úgy levédte a rúgását, hogy térdre esett, aztán utána a mester belépett és egy pofonnal befejezte a küzdelmet. Szóval a Bagua egy igenis jó stílus, csak sajnos elromlott (nagyon szépen fogalmaztam!) az egész a hitvány oktatás miatt.
2017. szept. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!