Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A térdem állandóan vacakol,...

A térdem állandóan vacakol, de szeretnék futni! Még kezdő vagyok, mit tehetek?

Figyelt kérdés

A vacakolás alatt azt értem, hogy fáj, ha behajlítom érzem, hogy valami dörzsölődik benne. Mintha a csontvégeim, vagy a porcom lennének.


Orvosnál voltam, megröntgenezték, állítólag semmi baja. Bokasülyedésem van és túlsúlyom, de mozgás nélkül nem tudok megszabadulni tőle és nem tudok olyan mozgásformát, ami a térdet ne venné igénybe. Egyébként is combra, popsira szeretnék "gyúrni".


Ami még fontos lehet, futócipőben futok. Nem az edzés után kezdett el fájni a térdem, évek óta jelen van a probléma.


2010. máj. 26. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:

elsőnek akkor ne gyúrj, hanem fogyj. persze ez a beleegyezésed nélkül is így lesz, de a felfogásban is így állj hozzá.


felülés, húzódzkodás, fekvőtámasz, súlyzózás, stb.. vannak lábat nem igénybevevő gyakorlatok bőven.


oszt ha lefogytál, akkor futhatsz is. márha egyáltalán a súly miatt van baj a lábaddal.


amúgy bringázhatsz is. ott is lábat mozgatsz, de nem akkora teherrel mintha a súlyod kell vinni cipelni, illetve a futás közbeni "ugrásokat" kibírni.


bár nem tudom mekkora a tömeged.

2010. máj. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nekem a térdemben egy baleset során megnyúltak a szalagok, de nem szakadtak, csak részlegesen. Így műtét alatt úgy döntöttek ,nem húzzák vissza. Azóta ha kerékpározok, rövid idő után bevizesedik és égő érzést érzek a térdemben

Ugyanez van futáskor is.


Nekem elég reménytelen, ennél már csak rosszabb lehet

2010. máj. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A gyúrást szándékosan idézőjelbe tettem.


Akkor mit csináljak, ha nincs baj a derekammal, hasammal stb csak a combommal? Cseszhetem a felüléseket!

2010. máj. 26. 17:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!