Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Karate? Aikido? Jiu Jitsu?...

Karate? Aikido? Jiu Jitsu? Taekwondo? Melyiket, és miért?

Figyelt kérdés
Melyik mennyibe kerül? Hol lehet Bp-n tanulni? Valószínű karate-t fogok az Örsön, de nem tudom, kicsit elbizonytalanodtam. A karate mekkora edzettségi szintet ad? és a többi? Mekkorák az elvárások egyes harcművészeteknél?
2010. máj. 25. 19:16
 1/4 anonim válasza:
A kérdésed túlságosan összetett. Először rólad kellene többet tudni, ahhoz, hogy hasznos tanácsot kaphass.
2010. máj. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezek közűl a brazil jiu jitcu a legértelmesebb számomra.

A többi túlságosan specifikus,a kyokaratéból meg lényegi dolgok hiányoznak.

2010. máj. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:

én kyokushin karatéra jártam (Egerben), és tetszett. Jó állóképességet ad, valamennyi erőt is (azt igazából a konditerem ad). Könnyebb megtanulni, mint az összetettebb, földharcot is alkalmazókat, emiatt hamarabb szerzel használható önvédelmi tudást.

Edzésnek, mozgásnak nagyon jó. Nagyon jó, ha heti két súlyzós edzéssel tudod párosítani.

Hátránya, hogy csak nagyon megverni tudod az ellenfeled, leszerelni nem. Oké, rohaggyon meg, aki bántani akar, de azért mégsem kéne emiatt a börtönbe menni. De például a részeg haverodat nehezen tudod leszerelni vele.

2010. máj. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát, akkor valószínűleg karatét választok, mert itt, ahol én fogom tanulni, botharcot, kard, sai tőr és kama használatát stb... És ráadásul, szükségem van nekem is az erőnlétre és állóképességre. Ráadásul önvédelemből már a törvény engedi a testi sértést, ameddig nem múlik el a fenyegetés. :) Köszönöm, főleg neked, utolsó válaszoló :)
2010. máj. 26. 06:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!