Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mozgás derékbántalmak és...

Mozgás derékbántalmak és térdficam/zúzódás mellett?

Figyelt kérdés

Sok sok évvel ezelőtt megroppant a derekam házkörüli munka során, azóta évente egyszer, de előfordul, hogy kétszer is lemegyek alfába. Ilyenkor masszőrrel próbálunk javítani a helyzeten. Továbbá túlsúly miatt a bal térdem ficamos, a jobb pedig zúzódott - ezek is sok sok évvel ezelőttiek. Most is túlsúlyos vagyok, és ezen szeretnék változtatni, mert a térdeim egyre többet fájnak, most is (nem fáj, de ülésből felállni per pill nehézkes). Úszni sajnos nem tudok, de ha egy kevés súlyt leadok, a helyi uszodában tanfolyamon keresztül mindenképp szeretnék megtanulni. Milyen egyéb, a térdeimnek is elfogadható, mozgást tudnátok javasolni? Kerékpározás adott. Más esetleg?


Az étrend még kidolgozás alatt van, de nemsokára elkezdem a diétát. Csak a megfelelő mozgással vagyok bajban, amitől a térdeim nem buknak ki.


Köszönöm szépen!


25L


2017. jún. 21. 12:51
 1/2 A kérdező kommentje:
Tegnap növények locsolásakor biztosan rosszul léptem és azóta merev a térdem, hajlik meg minden, viszont van egy pici sántítás, és székből felállva kellemetlen érzés, amíg be nem járatódik. Szóval így is nagyon sokáig húztam a fogyást, el kell kezdenem az egészségem érdekében.
2017. jún. 21. 13:02
 2/2 anonim ***** válasza:
gerinctorna,szobabicaj és diéta.
2017. jún. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!