Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » "Első" futásnak ez mennyire...

"Első" futásnak ez mennyire ideális?

Figyelt kérdés
Holnap, hogyha jó idő lesz, szeretnék elmenni futni. 8, vagy 13 km-re gondoltam, de igazából bárhol abbahagyom, hogyha nem bírom. És inkább ilyen lassabb kocogás tempóban. 13 km sok lenne elsőre szerintetek? És még akkor is, ha bírom különösebb fáradtság nélkül? Még sosem futottam ennyit, viszont az utóbbi 2 hónapban (Januártól) elég sokat szoktam edzeni, és 7kg-t is leadtam már, és az állóképességem is sokkal fejlettebb azóta. (92 kg voltam Január elején, most 85 vagyok.) Így, hogy edzésben vagyok, így is lassabban, és fokozatosabban kell hozzászokni a futáshoz?
2017. febr. 24. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Hat nem nagyon ajanlom, en sokat futottam es 6- 8 km igen megterhelo tud lenni ha teljes erobol megallas nelkul csinallod. 83 kg es 191 cm vagyok.elso futasra max 1-2 esetleg 3 kilometert ajanlok de azt sem igazan. Mikor kiestem az edzesbol volt, hogy 1,5 kilometert alig birtam lefutni. Ne ugx indulj neki, hogy lessz ami lesz. Mert akkor vagy sikertelenul vegzodik vagy addig futsz mig ossze nem esel es magaddal szursz ki. Eloszor csinalf azt, hogy idore futsz. 10-20 perc futas...hany kilometert ertel el. Kovetkezo nap ujbol ugyan ennyi es utana mar beallithatod a realis km eket. Aztan mehet a fokozatos epitkezes a km es ido aranyokkal, hogy minosegi futast erj el. Nezz meg par atleta videot es lesd el, az o rendszeruket a futassal kapcsolatban. Sok sikert.
2017. febr. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Azért nem fogok összeesni, ha nagyon elfáradok, abbahagyom, azért tudom hol a határ. :D Tavaly ősszel egyszer már futottam 4km-et és nem fáradtam el nagyon, és akkor nem is voltam annyira edzésben. És időre gondoltam már én is, hogy kb egy órát max
2017. febr. 25. 08:29
 3/4 paper_chaser ***** válasza:
Nyugodtan állj meg, ha kész vagy. Idővel belejössz.
2017. febr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na, 1 óra és 20 perc alatt lett 9,72 kilométer. :D Ennyi pont elég volt
2017. febr. 25. 16:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!