Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez ért valamit egyáltalán?

Ez ért valamit egyáltalán?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! 12 éves vagyok és lány ... Már kiskorom óta küszködök a túlsúllyal ami háát nem kicsi 152 cm és 55 kg vagyok,ami tudom ,hogy nagyon sok :( Nagy a hasam a fenekem a combom a vádlim is... A suliba is csúfolnak.. Tudom hogy ennyi idősen nem kéne drasztikusan ezért nem is úgy próbálkozok. Viszont nagyon szeretek enni,és imádom a csokit,chipset,de főleg este (ilyenkor) vagyok nagyon éhes. NAgyon szégyenlem magam emiatt de tényleg.. Térjünk a lényegre -> Ma edzettem a futópadon 30 p intervallum edzés ( 30 mp futás gyorsan 14-gyel , 1 perc séta közepes tempóba 4-gyel. ) ,3 km 800 m és 300 kcal. Én nagyon kifáradtam a végén már eléggé hányingerem is volt, de utána olvastam hogy a zsírégetés 25 perc után kezdődik... Akkor most én 5 percig égettem csak a zsírt? Amúgy heti 1x egy óra teniszedzésre járok + a tesiórák . Az étkezésre igyekszek odafigyelni ,de mint már írtam nehezen megy különösen este. Ehetnék egy kis sajtot?

2016. nov. 30. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Nap közben egyél kevesebbet (de egyél többször napi 4-5étkezéslegyen meg) este meg ehetsz többet. Nem csak olyankor ég a zsír. Kcal kell számolni és ha -ba vagy akkor fogyni fogsz. Futópadon sem kell ennyire csinálnod. Óránként 4-500 kcal bőven jó. És 152 cm-55kg se sok.
2016. dec. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ igyekszem kevesebbet enni
2016. dec. 1. 07:03
 3/4 anonim válasza:

Szia! Én is 12 éves vagyok , 158 cm és 40 kg.

Rendszeresen cardiozok edzőteremben én azt ajánlom hogy futópadon úgy kezdd hogy sebesség: 4.5-5.0 emelkedő:2.5-4.0 ezt csináld 10 percig aztán 10 perc futás 7.5-8.5 esen. Ez így váltakozzon , ha bírod fejezd be egy óra után. Közben tarthatsz kisebb szüneteket maximum 1 percet mondjuk ivással töltsd el.

Mikor végeztél (nem tudom hogy edzőteremben vagy otthon csinálod) tekerj egy kicsit szobabiciklin, esetleg nyújts, csak ne hirtelen fejezd be a mozgást.

Ha valami kérdésed van nyugodtan írd ide 😇 Remélem segített.

2016. dec. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Jah és (en vagyok a 12 eves) kerdesedre valaszolva ehetsz sajtot itt a mértékletesség számít. Mondjuk ha sajtot többet ettél, akkor a kenyérből kevesebbet egyél. Szerintem. De ebben a korban nem nagyon szabad fogyózni, de az ilyen apróságokra oda lehet figyelni 🙂
2016. dec. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!