Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Pergetéshez milyen damil jó?

Pergetéshez milyen damil jó?

Figyelt kérdés
Nekem feeder damilom van csak itthon. Szerintetek ezzel is lehet pergetni vagy csak kifejezetten pergető damil jó? Ez 0.20mm.

2016. okt. 1. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Fonott,minőségi pergetődamil. Pergetési módszertől,műcsalitól függően 006-015-ig. Harcsára vastagabb.
2016. okt. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Minél vékonyabb zsinórt használsz annál nagyobb a dobótávolság, ami fontos, mert így nagyobb területen tudod pásztázni a halakat.Ezért is előnyös a fonott zsinór, mert egy jóval vékonyabb fonott is van olyan erős mint egy vastag monofil. Emellett a fonott nem nyúlik, ami nagyobb kontaktot biztosít a horgász és a hal között kapáskor, illetve a meder egyenletlenségek is jobban észlelhetők. Szerintem jó még a nanofil zsinór is, vékony és erős, és jól lehet vele dobni,nem nyúlik, hátránya hogy drága. De ha fonott zsinórok közül is kifejezetten pergetésre alkalmasak közt böngészel, azok sem olcsók. De a legdrágább (nekem sokan ajánlották, hogy nagyon jó, igaz hogy 6500 ft 150m kb. :D ) a 8 poli etilén szálból font speciális zsinór. De én is használtam már pergetésre hagyományos monofil zsinórt, kevesebbet észlesz a kapásból és a mederből, halat fogtam már úgy is. Nekem a legnagyobb problémám az volt, hogy nem lehet vele olyan messzire dobni a vastagsága miatt. Most 0,06-os monofilt használok, ami kb olyan erős mint egy 20-as monofil (5kg körül) és szinte magától repül.
2016. okt. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!