Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futók! Milyen bemelegítő...

Futók! Milyen bemelegítő gyakorlatokat csináltok?

Figyelt kérdés
Kb.2,5 hónapja kezdtem futni és mivel nincs más ezért hegynek felfelé.De érzem,hogy valamit nem jól csinálok mert sokszor van futás után izomlázam.
2016. szept. 6. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:

A terepfutás jobban megdolgoztatja az izmokat mint a sikfutás nekem is izomlázam van szinte mindig mert ha érzem hogy jól megy akkor még gyorsabban futok(felfele) igy jól kifáradnak a lábai:)

Heti hányszor futsz?

2016. szept. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Általában 4-szer ha van lehetőségem ötször.Több oldalt megnéztem a neten ami a hegyi futásról szól.De bemelegítést keveset találtam.Azért kérdeztem itt rá hátha valaki tud mondani okosat.Te hányszor futsz?
2016. szept. 7. 15:23
 3/6 anonim ***** válasza:
heti 3-4x mindig változó sebességgel.Az én bemelegitésem kb ennyiből áll:boka körzés,térd körzés,hegymászó gyakorlat,és ugrálás(minél magasabbra emelni a térdet) ha ezeket elvégzem akkor jól felgyorsul a szivverés és jobban esik futni(nálam).Izomlázad hol szokott lenni? nekem is amikor régebben kezdtem futni akkor leginkább a vádliba éreztem és az volt a probléma hogy futás közbe nem emelem fel eléggé a térdem,kipróbáltam és tényleg az volt a baj.
2016. szept. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem is a vádlimban szokott lenni izomláz.És ha nagyon meghajtom magam akkor deréktól lefelé mindenhol.(persze másnap haldoklom).Ki fogom próbálni amit írtál hátha elmúlik az izomláz.Mi az a hegymászó gyakorlat?
2016. szept. 7. 21:41
 5/6 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=mIJcbOu30DU

Ez a gyakorlat a vállat,tricepszet és a hasat terheli de nagyon jó bemelegitő a lábnak.

2016. szept. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó!Köszönöm!
2016. szept. 12. 07:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!