Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a jó futás titka?

Mi a jó futás titka?

Figyelt kérdés
tempó, levegővétel, súly helyezése sarokra vagy lábfejre, ivás közben/utána....
2010. ápr. 20. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Fontos, ha kezdő vagy akkor ne tűzz ki magad elé óriási célokat. Csinálj edzéstervet, esetleg keress neten pl: [link]


Heti 3x elég futnod, eleinte.


Ha tényleg komolyan gondolod és van rá lehetőséged, vegyél megfelelő futócipőt. Mint az általam belinkelt edzéstervnél is látod, nem annyira a tempó, mint az idő és a rendszeresség a fontos. Lábujjheyről/lábfejről rugaszkodj el és sarokra helyezd a súlyt érkezéskor. (Ezen a képen is látszik, hogy sarokra fog érkezni a futó [link] )


Azt szokták mondani, hogy futás előtt 2 órával már ne egyél, illetve ne egyél semmi olyat ami megterheli a gyomrod, mondjuk egy jó kis pörkölt vagy hasonlók.


Én mindig próbálok sok vizet inni előtte. Ha csak 30-40 perceket futol, nem kell magaddal vinni vizet.


Nagyon fontos a megfelelő bemelegítés. Ezáltal nem csak csökkentjük a sérülések számát, de hatásosabbá is tehetjuk futásunkat. Nyújts megfelelően. Mielőtt elkezdenél futni sétálj erőteljesen 200-300 métert és közben figyelj arra, hogy az orrodon vegyél levegőt 4 lépés ideje alatt folyamatosan, majd a szádon fújd ki ugyanennyi időn keresztül.


Remélem segítettem.

2010. ápr. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tempó:

Ha nincsenek komoly céljaid, mehet lassan egyenesen, ez később gyorsul

Levegővétel:

Tévhit, hogy orron kell belélegezni, futáskor szájon megy minden, mert az a leggyorsabb és az jár legkevesebb erőfeszítéssel

Sarok/lábfej:

Őszintén én nem tudok a lábfejem elejére érkezve hosszabb ideig futni és én sem tudom hogy ez mennyire gáz-e.

Ivás:

Én a következőket követem:

Futás előtt legalább 20 perccel lehet, vagy kell inni időjárástól is függ mennyit, sokan 1 órát mondanak, szerintem 20 perc is elég, de ez egyéni dolog, nekem ha közvetlen előtte iszok, szúrni szokott az oldalam

Közben ha nincs extrém nyári meleg, 10 km-nél nagyobb távnál közben is jobbnak látom inni, szóval félmaratonnál már mindenképpen, az ennél nagyobb távoknál még enni is(ropi, szőlőcukor például).

Utána pedig azonnal lehet inni, ezt is hallottam hogy nem szabad, de szerintem hülyeség, minek kiszárítani magát az embernek.

2010. ápr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ma 20:58:

Ha az orron be, szájon ki lenne a helyes levegő vétel, akkor az élsportolók is így tennének.


Volt olyan srác aki azt csinálta amit mondasz, aztán mikor felvilágosította az edző hogy inkább szájon lélegezzen, 10%-al javította a felmérő körét, előtte az egy évvel fiatalabb öccse leverte mindig, utána többet nem.

2010. ápr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ma 21:09


Mit írtam?


Mielőtt elkezdenél futni SÉTÁLJ erőteljesen 200-300 métert és KÖZBEN figyelj arra, hogy az ORRODON vegyél levegőt 4 lépés ideje alatt folyamatosan, majd a szádon fújd ki ugyanennyi időn keresztül.


Tehát, nem azt írtam, hogy futás közben. Azért nem azt írtam, mert eddig még nem találkoztam olyannal, mikor az orron át történő levegővétel mellett vagy ellen érveltek volna, így nem okoskodtam olyasmiben amiben nem vagyok, 100%osan biztos.


Én orron keresztül veszem a levegőt, mert ha nem így teszem, szúr az oldalom.


Kedves második válaszoló, úgy látom, tájékozottabb vagy a témában. Esetleg letudnád írni, hogy hogyan vehetünk úgy szájon át levelgőt, hogy az oldalunk ne fájjon? Köszönöm.

2010. ápr. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kezdetben ahogy előttem mondták a legfontosabb hogy figyel a tempóra (!) próbálj kezdetben olyan tempót futni, hogy közben tudjál beszélni. Törekedj a rendszerességre és legyen mindennapi rutin, ha esik ha fúj.


Mosolyogj és ints a szembejövő futóknak (én is szoktam) :)


Jó futást!

2010. ápr. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
2011. ápr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ne egyél előtte,igyál előtte és akár közben is,laza ruha,jó cipő...ennyi:)
2011. jún. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
én futó vagyok és szerintem a levegőt az orron be szájon ki... és nagyon mélyen! ha a számon veszem akkor vagy beszúr az oldalam vagy nagyon gyorsan kapkodok a levegőt, lihegek
2011. júl. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Technika,tempó,tapasztalat.
2018. máj. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!