Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés kezdetek. Tanácsok?...

Edzés kezdetek. Tanácsok? Lényeg lentebb

Figyelt kérdés

27 éves vagyok 182cm 120kg le szeretném amgamat vinni 105kg-ra. 8 hónap alatt szeretnék lemenni 110 körülire de ugy hogy közbe szedek fel izomzatot. Nem azt mondom hogy egy mataronista kondiával rendlkezem , de nem esek össze 2 óra edzéstől. Jönnek a konkrét kérdések:


- Okéoké, mérnem kell gramra hogy mit is eszek, de mondjuk tegyük fel hogy nem otthon gyöngyöt fűzök hanem olyan munkám van amiben nem tudok egy mérleget vinni, akkor ezt hogyan is oldjam meg?


- heti 4-5 napot szeretnék edzeni, az edzéstervet edző fogja összeállítani , szivesen fogadok tanácsokat mire figyeljek(oxygén wellnesbe fogok járni erről mi a véleményetek?)


-nem vagyok egy top menedzser, nincs pénzem arra hogy minden nap extra szűz olivaolajat és kinából hozatott rizst egyek, megfelel ha sima polcról leemeltet használok?


-menyire reális a tervem?(105kg) Alkatom eléggé szerencsés, igaz most ugy nézek ki mint egy terhes nő de hátam és mellizmom vállaim csukjám még mindig mutatós, karomon se lóg a háj a térdemig.


-magas vérnyomásom van(leg gyengébb gyogszert szedem rá) ez okoz valami problémát?


-napi 2 szer eszek, reggel elkezdem és este abbahagyom, egy két falatot eszek de kb 1-2 óránként. ez nem jo gondolom, hányszo egyek naponta?


A válaszokat előre is köszönöm és a helyesírási hibákért elnézést kérek.


2010. ápr. 20. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Az étkezés: Felesleges lemérni grammra hogy mennyit eszel, nem az a lényeg, hanem hogy a táplálék milyen anyagokat tartalmaz, megehetsz egy tábla csokit, sokkal többet ártassz, mintha megennél egy kiló mandarint. A lényeg azon van, hogy mennyi szénhidrátot, kalóriát, cukrot vitaminokat stb. tartalmaz az adott étel.


A legnagyobb butaság, amit tehetsz, hogy 2 alkalommal eszel plusz nap közben egy két falatot. Nem tudod nyomon követni, mennyi táplálékot vittél be a szervezetedbe.

Javaslom, hogy napi 5x egyél, főként zöldséget, gyümölcsöt, kerüld a gyorskajákat, sütiket, csokikat. Ha édesszájú vagy javaslom a krómot, pl BioTech-nél lehet vásároli, garantáltan nem fogod kívánni az édességet.


A magas vérnyomás mit takar? Ezt majd az edződdel egyeztesd!


A terved reális, nagy súlyból könnyű leadni, de semmiképp ne állj meg, ha esetleg stagnálna. Mindenképpen folytasd a mozgást és az egészséges táplálkozást, mert ez, amit leírtam nem diéta!

Fogyókúrázni lehet, de félő, hogy ugyanaz a súly vissza is jön...


Az, hogy mozogni is szeretnél mellé dícséretes, a személyi edződ ellát majd tanácsokkal, esetleg étrend összeállítására is megkérheted.


Ha éhes vagy először inkább igyál vizet, vagy folyadékot, van olyan, amikor ez bőven elég, mert telíti a gyomrodat!


Sok sikert a továbbiakban, az edződtől bármit kérdezhetsz, hisz azért fizeted, hogy segítsen!


Ha mégis bármi gond van, nyugodtan szólj akár itt is :)


21/L

2010. ápr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem vagyok édesszájú, az igazi rendes kajákat szeretem, az ilyen chipsz,cukorkák abszolut nem vonzanak.


Napi 5 kajánál pl reggel lecsuszhat 3 tojásból rántotta? Ez a mandarin dolog elégé meglepett. Mondjuk azt tudtam hogy egy két gyümölcs többet árt mint használ. Nem diétázni szeretnék hanem életmódot váltani csak én ugy gondoltam hogy ez a "kezdete" az egésznek.


Köszönöm válaszodat.

2010. ápr. 20. 19:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, a tojás jó reggelire, mivel sok fehérjét tartalmaz.

Ajánlott reggel szénhidrátokat, vagy zsírosabb ételeket enni, hiszen az egésznapi jövés menésben a tested ezek nagyrészét felhasználja.

Bármit ehetsz, csak a mennyiség és az nem mindegy, hogy mikor. Pl szénhidrátokat (tészta) érdemes délelőtt fogyasztani, délután pedig inkább zöldséget, gyümölcsöt. Illetve rengeteg folyadékot!

2010. ápr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az a lényeg, hogy a súlyzós edzéseket némi aerob és anaerob edzéssel is egészítsd ki. A súlyod miatt nehéz lesz futnod, mert tönkreteszi az ízületeidet.


Magas vérnyomás: elvileg nem gond, de az edzésterved összeállítójának jelezd, mert a súlyzós edzések a préselések miatt a súly emelése közben növelik a vérnyomást. Súlyemelőknél 180/360at is mértek(!).


Nagyon sokat lehetne írni ebben a témában, de az egyik kollégám és sport összeszedett néhány tényt és csinált belőle egy nagyvonalú edzés tervet, érdemes beleolvasnod:

[link]


Terved nagyjából reális, azt szokták mondani, hogy 1-1,5 kg adható le tartósan, biztonsággal havonta.

2010. ápr. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!