Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Dzsiudzsicuról (Jiu-Jitsu)...

Dzsiudzsicuról (Jiu-Jitsu) vélemények?

Figyelt kérdés

Csak, finoman, szidást nem kérek, csak tetszik, mert... vagy nemtetszik mert..


Előre is köszi...


2010. ápr. 16. 22:14
 1/9 anonim válasza:
Szia! Én jártam rövid ideig és szerettem :).(azért hagytam abba, mert elköltöztünk) Sok hasznos önvédelmi dolog van benne. Végülis ebben kompletten benne vannak az ütések, rúgások, dobások, gáncsolások...bár ezt gondolom tudod XD... Ebből a sportból vált ki a Judo, az Aikido is például. Na mindegy végülis, szerintem jó :D.
2010. ápr. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Már felnőtt koromba kóstoltam bele, és nem túl sokáig (ki kellett költöznöm Frankfurtba), szóval:

Nagyon összetett és nekem tetsző rendszer, mintha három dolgot csinálnál egyszerre:

-Judo

-Karate

-Akido


Viszont az összetettsége miatt lassabban fogsz fejlődni (lassabban tanulsz meg mondjuk jól dobni, mint egy judoka, egész egyszerűen mert az edzések felén ütések és rugások vannak a judokának meg "csak" dobás, földharc, esés stb technika)


Egy biztos, már rövid idő alatt nőni fog az önbizalmad és erősödni is fogsz!


(egy dolog nem tetszett, hogy sok a ruha fogásból indított dobás, de szerencsére mi olyan helyre jártunk, ahol gyakori volt a "csak nadrágba" edzés

2010. ápr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy dolog kimaradt: :)


[link]

2010. ápr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Mért volt az baj, hogy sok volt benne a ruhás dobás?


Azok gondolom versenyre kelletek. Utcára meg megtanítottak nagyot ütni rúgni, kiedzetég a lábad, meg azért egy két dolgot tanítottak (mozdulatot) utcára is gondolom.


Egyébként én már Aikidózok 3 hónapja, és valami hihetetlen, hogy milyen gyorsan fejlődök. Amit a társaim 1 év alatt azt én 3 hónap alatt tanúltam meg, úgyhogy jövő hónap végén vizsga.


Ez mellet pedig Kondizok is ott is szép súlyokat tudok már megmozgatni, ott meg kicsit több mint egy éve járok, csak, valamit abbakell majd hagynom, hogyha ezt is csinálni akarom és az lehet,hogy a Kondi lesz, pedig azt is imádom nagyon, csak az már nagyon drága is lenne meg hát idő se lenen rá, mert azért ott a suli is.


14/F :-)

2010. ápr. 18. 20:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Elősször is: Nem értem, h miért jIu-jitsunak írják, ha csak ju-jitsu. Ez em szidás, csak írtam, h csak ju-jitsu ^^"

Én ju-jitsuzok, lila öv, szürke csík, idén szürke övvizsga (5. évem). Én a ju-jitsuval haladok nagyon gyorsan, és sokkal izmosabb is lettem. *-* Ami a hátránya, h nem tok ping-pongozni, mert mindig túl erőset "ütök". x'D Én am szeretem. Miután meglett az 1. vizsgám, nagyon utáltam, idén 2. félévben pedig rájöttem, h fölösleegs a hiszti, emg kül. is én vok a példa, h nem puhányok a lányok. :P És msotmár szeretem *-* Tul.képpen csak anyni a bajom, h sok a fiú, rajtam kívül egy 12 éves bnőm van, 1 7 éves meg 3 6 éves a gyerekcsoportban.

2010. ápr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, te hol laksz és hány éves vagy ? :-)
2010. ápr. 19. 18:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Szentendrén és 10 ._.'
2010. ápr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A ju jitsu japán küzdősport.A jiu jitsu meg Japán eredetű Brazil küzdősport.

A brazil a jobb.Az alapítók a Gracie k utcai bunyókban csiszolták a lehető leghatékonyabbra a múlt század elején.

És gondolom láttad a ufc 1 ben /ketrecharcban/,hogy Roys Gracie kb 70 kilósan mindenkit legyőzött.

A jiu jitsu brutálabb fajtája a Vale Tudó.Annál keményebb küzdősport nincs.

2010. ápr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én hat éve ju jitsuzom, és egyszerűen imádom. Ez nem csak egy egyszerű sport, hanem egy életforma, a technikai gondolkodások, az életszemléletedet is megváltoztatják. Főleg az fogott meg benne, hogy van benne logika és következetesség, szóval 'Ezt azért kell csinálni MERT...' nincsenek benne fölösleges mozdulatok. És egyszerűen annyi minden van benne, hogy szerintem nem lehet megunni. Mert pl egy karaténál, beleunhat az ember a folytonos ütés-rúgás kata stb...-be, de itt minden van. Ezer év alatt sem lehet sem teljesen megtanulni, sem megunni,
2010. dec. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!