Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Ninjutsu jó utcai önvédelemre?

A Ninjutsu jó utcai önvédelemre?

Figyelt kérdés

Nekem jónak tűnik.

Mindenféle támadásra van valami technikája.

Ezen felül olvastam, hogy a terroristák is szeretettel alkalmazzák a Ninjutsu-t.



https://www.youtube.com/watch?v=eGVzRbmR354


https://www.youtube.com/watch?v=pOMTtc8Zs6Q


https://www.youtube.com/watch?v=wmYAk-31is8


2016. júl. 22. 09:47
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Te már csak tudod, hogy ki milyen hatékony.
2016. júl. 22. 22:27
 12/17 aikiboxer ***** válasza:

Akkor konkrétabban.

[link]


Nem véletlen az, hogy ennyire hasonlít az aikidóra amiket itt a srácok csinálnak. A ninjutsu tai jutsuja és a ju jutsu / aikido közös tőről fakad. Ezeket itt egy aikidós, ju jutsus 100%-ban meg tudja csinálni. Jók ezek amúgy.


De az edzésen nincs zsákolás. Nem látok kesztyűs sparringot. Azon az edzésen se, amely nálunk van a dojóban. Ezért nem túl hatékony. E mellé még kell valami box is.


Madár amúgy nagyon udvarias, nagyon helyesen.

2016. júl. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 aikiboxer ***** válasza:
Kérdező, hogy KI milyen hatékony, azzal nem foglalkozom. (Hogy lehet egy ember "hatékony"?!) Csak edzésmódszerekről mondom el a véleményem. Lehet más a véleményed, sőt járhatsz kung-fura, ninjutsura, klassz sportok ezek.
2016. júl. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, te hány éves vagy :D? de most komolyan ? terroristák ellen képeznek ki ? te feldughatod minden harcművészetedet magadnak ha egy isis katona beront kalasnyikovvval a disckoba ahol épp a ninjutsu mesterekkel bulizol. Te kajak azt hiszed, hogy ninjutun majd megtanítanak megvédeni a terroristák ellen ?

A provokáción kívül mi értelme volta kérdésednek ? Persze, király a ninjutsu, nincs vele semmi baj, a sparring hiányzik belőle, de ahogy elnéztem a videóban lévőket, nem azok a bunyós fajta fickók. Gyakorlatilag tradicionális japán ju jitsu az egész.

Miért ne tisztelnénk a keleti harcművészeteket ? Aikiboxer aikidozik, régen karatézott, nekem most lett meg 2 hete a 3.danom kempo jitsuból. Fejezd már be a provokálást, nem harcművészhez méltó !

8 hónapja vagyok mma/k1 segédedző ausztriábanm és már többet kerestem vele, mint amennyit egy harcművész dojóval tudsz keresni. pedig nem az enyém a hely. Amelyik helyen van sparring legyen az bármilyen kung fu karate, vagy boxiskola ott meg fogsz tanulni bunyózni ahol nincs éles küzdelem ott nem.

2016. júl. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Szerintem nem én provokálok.

Nem én írom be minden Kung Fu kérdéshez meg Ninjutsu-hoz hogy szar. Nincs olyan kérdés ahol ne ugatnátok.



Bocs kedves kakasokat edző segédedző de inkább hiszek Ali A. Karim-nak mint egy ringben kakasokat nevelő embernek meg a Boxerednek aki csalódott a Karate-ban.


Amúgy meg ez egy Ninjutsu kérdés nem kakas vidalra akarok jelentkezni. Úgyhogy nem tudom mit is kerestek itt. De mindegy is, mert nem izgat. Menjetek boxolgatni és keressetek további híveket akiket bevonhattok az idióta európai divatsportokba ami igazából Horváth Ádám szerint:

- Cirkusz és semmi több.

2016. júl. 22. 23:04
 16/17 anonim ***** válasza:
most erre mit mondjak :D én tudom, mert benne voltam ebbe a lassítva csinálgatjuk a gyakorlatokat világban. Nincs valós harci értéke. Menj el egy thai box edzésre, és sparringolj egyet az agyatlan küzdősportolokkal.
2016. júl. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. júl. 22. 23:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!