Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Ninjutsu jó utcai önvédelemre?

A Ninjutsu jó utcai önvédelemre?

Figyelt kérdés

Nekem jónak tűnik.

Mindenféle támadásra van valami technikája.

Ezen felül olvastam, hogy a terroristák is szeretettel alkalmazzák a Ninjutsu-t.



https://www.youtube.com/watch?v=eGVzRbmR354


https://www.youtube.com/watch?v=pOMTtc8Zs6Q


https://www.youtube.com/watch?v=wmYAk-31is8


2016. júl. 22. 09:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Elég magas szinten minden jó, csak ugye nem mindegy, hogy mennyi idő és pénz után jutsz el arra a szintre.

Persze, próbáld ki, ha tetszik csináld.

2016. júl. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok türelmetlen ember. :)
2016. júl. 22. 12:12
 3/17 aikiboxer ***** válasza:
Nálunk van ninjutsu, levegőkékítő hagyományőrzés, nem túl gyakorlatias. De jópofa, ha nindzsának akarod érezni magad.
2016. júl. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ez se nem a Rocky se nem a Tyson fórum.

Eltévedtél.

2016. júl. 22. 21:24
 5/17 A kérdező kommentje:

Jó hogy olyanok adnak rá választ akik nem is ismerik.

Valamint akiknek azaz önvédelem vagyis legalább azt hiszik hogy az a legjobb amit a K2-ben látnak. Hogy 2 koxos nig-ger üti egymást fél órán keresztül 10 menetben.


A Ninjutsu-ban van kard, bot, de kés is.

Nincs ebben semmi. Jól jön az ha olyan helyen támadnak meg ahol pont van egy bot, seprű vagy mondjuk ha az ellenfél elejti véletlenül a viperáját (vannak ilyen idióták is) és téged éppen megtanítottak a használatukra. Ráadásul a Ninjutsu tisztességtelen. Nem fog nem térden vagy tökön rúgni mert a "szabályzat nem engedi". Ráadásul van úgy hogy fejütés elől alacsony tartásban védekezik amihez a boxoló nincs hozzászokva. Van hogy hirtelen elkapja az oldalad és a földre visz vagy átkarol és akkor a boxoló nem tud ütni (mint az látható volt a videókban). Vagy becsúszik alád és lefektet.


Másrészről a válaszadók K1-en, MMA-n nőttek fel és ami nincs ezekben a közönséget szórakoztató mert hogy ez csak szórakoztatóipar... szóval ami nincs ezekben a rendszerekben az a hitük szerint szar. A Muay Thai mellett is csak azért állnak ki mert az benne van a K1-ben. Másrészről az utca más mint a ring. Nem sima terep, nincs benne bíró aki elindít hogy most kezdheted vagy engedd el az ellenfelet. Továbbá nem lesz az öklöd védve kibélelt kesztyűkkel. Némelyik boxoló attól si térdre rogy ha megütik kesztyűn át. Mi lenne ha anélkül ütnék meg? Másrészről van ez a kakaskodás:


Harcművészet VS Küzdősport


Itt nagyrészt a küzdősportolók győznek.

A küzdősportolók tegyük azt hozzá, hogy nagyon sokat edzenek, míg a harcművészetet űzök nem annyira viszik ezt túlzásba. Főleg mert a harcművészet nem szórakoztató iparág. Másrészt ezek sok ilyen-olyan "anyagot" is nyomatnak. Továbbá szeretik azzal alázni a harcművészetet, hogy olyan videókat tesznek fel ahol egy tapasztalt MMA-s vagy boxoló küzd fehér öves karatésokkal például.


Másrészről a terroristák is használják a Ninjutsu-t míg a Boxot nem. Ez persze magától értetődik. A Ninjutsu az ártalmatlan tételről szól a box meg arról, hogy üssük egymást és aki gyorsabb meg akinek jobb az állóképessége az győz. Végül most az egyik Ninjutsu mester tart képzést a menekültválság miatt. Sok helyen alkalmazzák még a Ninjutsu-t.



Az ami jó volt a páncélozott katana-s vagy naginata-s támadó ellen az jó lesz a Disco-ba járkáló Kemény Józsi a Falu Réme ellen is.


Én például egy haveromat láttam élesben, hogy Ju Jutsu-val földhöz vágott egy gyereket pedig ő csak a Tv-ből leste el a technikát. :) Szóval az nem reális hogy valakinek 10 év tudás kell ahhoz, hogy valakit földhöz vágjon vele. És azt se hiszem, hogy az utcán K1 bajnokok támadnának az emberre. Bár minden lehetséges. Amúgy meg a Ninjutsu alapelve az, hogy ha az ellenfél erősebb nálad akkor vagy fuss el vagy csalj. Szóval ha jön Tyson aki ököllel tökéletes. Csalj. Tudtommal őt is megszívatta már valaki az utcán aki nem volt aranyérmes boxbajnok. Utcán az győz aki aljas nem az aki boxolni tanult. A Ninjutsu pedig aljas. :))


Az aljasságról meg annyit, hogy ha mondjuk nem számítasz rá és szemen köpnek akkor ki vagy téve az ellenfél akaratának. Hiába vagy megáldva tökéletes kéztechnikával.

2016. júl. 22. 21:31
 6/17 aikiboxer ***** válasza:
66%
Még egyszer: az aikido termünkben van a ninjutsu. Szoktam nézni őket. Katázgatnak, edzegetnek, jópofa. Nem egy hatékony stílus, inkább hagyományőrzés. Nem tűnnek aljasnak.
2016. júl. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ez a te véleményed.

Elmegy egynek, de nem több.


Nekem azért Ali A. Karim véleménye és tudása többet mutat mindenesetre mint a K1 függőké. Egy ütés alatt simán odakerül az ember mellé.


Látom pár kérdésből, hogy a Kung Fu se tetszik.

De azt kellene megérteni, hogy nem a stílus teszi az embert, hanem ember a stílust. Én megértem, hogy csalódtál a keleti dolgokban. Én meg a nőkben mégse ítéltem el őket egy életre.


Oké az a pár év Karate nem adhatott nagy örömöt a keleti harcművészetekben. De a Karate az más. Ott a kata és a kiabálás a lényeg. Fejre nem is ütnek. Nyilván hogy rossz. De a Kung Fu az nem. Kivéve a hazai Shaolin-t, az rossz. De a Hung Gar az speciel jó. Ha nem hiszed írj Lu Csaba-nak és küzdj meg vele.

2016. júl. 22. 21:47
 8/17 A kérdező kommentje:

Ő nem tűnik valami hagyományőrzőnek.

Kiemelte egyik videójában is, hogy az a harcos aki nem kész gyilkolni nem igazi harcos.


https://www.youtube.com/user/ninjutsubudapest/videos

2016. júl. 22. 21:52
 9/17 A kérdező kommentje:

Ha a Ninjutsu szar hívd ki Horváth Ádámot.

Ha a Kung Fuszar hívd ki Lu Csabát.


Mert ez eddig csak elmélet, hogy szar.

Fórumon én is tudok okoskodni.

Bizonyítsd be hogy az.

Állítólag vagy 10 éve foglalkozol harccal, ők is sok ideje. Úgyhogy egálban lesztek.


De az hogy videók alapján meg hogy láttad mi folyik itt meg ott az semmi. de a kedvencem az amikor boyolók tesznek fel olyan videót ahol megverik a Kung Fu-st.


Gyakorlott MMA-s a fehér öves Karate-s ellen.

Gyakorlott Boxoló a pár éves Kung Fu-s ellen.

Csak megsúgom, hogy ezek a küzdelmek nem jelentenek semmit. A Kung Fu-ban az első évben alapdolgok vannak, a másodikban kezdenek el sparring-ot tanulni. Úgyhogy ezek a "párbajok" igazságtalanok, nem valósak.


De ha te kihívsz egy 10 éve gyakorló mestert és legyőzöd játszi könnyedséggel utána mondhatod, hogy a Kung Fu szar.


De az hogy megnézel pár kata-t meg videót az semmi.

2016. júl. 22. 22:14
 10/17 aikiboxer ***** válasza:
Még egyszer, lassabban, mert látom komoly gondok vannak a szövegértéssel: az aikido termünkben van a ninjutsu. Szoktam nézni őket. Katázgatnak, edzegetnek, jópofa. Nem egy hatékony stílus, inkább hagyományőrzés. Nem tűnnek aljasnak
2016. júl. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!