Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nyáron is lehet futáshoz...

Nyáron is lehet futáshoz használni ezeket a tapadós futónadrágokat?

Figyelt kérdés
Elszeretnék kezdeni rendszeresen futni. Nézegettem az Asics futónadrágokat. Szóval ezekben nyáron is lehet futni?
2016. jún. 22. 13:34
 1/9 A kérdező kommentje:
2016. jún. 22. 13:34
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet, csak hőgutát kapsz... Rövidnadrág kell nyáron...
2016. jún. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A feszülős rövidnadrág is lehet? Úgy értve ajánlott? Vagy inkább valami maratonista?

Cipőből melyik márkát ajánlod?

2016. jún. 22. 13:44
 4/9 A kérdező kommentje:
Betonra kellene, legfőképp...
2016. jún. 22. 14:02
 5/9 A kérdező kommentje:
Illetve aszfaltra :D
2016. jún. 22. 14:19
 6/9 anonim ***** válasza:

Asics-ot én nem ismerem. De a Kalenji gatyákban lehet. Azt se tartom kizártnak, hogy talán előnyösebb is a hosszabb. Párologtatós anyagból van, és az segít abban, hogy a lábadról is hamarabb eltűnjön az izzadtság. Ha komolyan veszed, akkor akár alsó gatyát is vehetsz futáshoz, mert hosszabb táv után ott is jól be tud izzadni az ember.


Cipőből nem tudom, hogy melyik a legjobb. Teljesen jól elvagyok Kalenji Ekiden One Plus-szal.

2016. jún. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem előnyösebb a hosszabb...

Nincs olyan, hogy párologtatós anyag...

A testhőmérsékleted párologtatja el rólad a nedvességet.

Nem párologtatós az anyag, pusztán átvezeti a nedvességet, hogy ne a bőröd tocsogjon az izzadtságban valamint a modern sportruházatok képesek arra, hogy az átvezetett elpárolgó víz nem a bőrödet hűtik... Ez hideg időben előnyös...

Melegben viszont nem párolog el gyorsabban a víz... Bármilyen hihetetlen de melegben eleve többet izzadunk, ha ezt megfejeled egy hosszúnadrággal, mégtöbbet fogsz izzadni, ráadásul eleve meleg van, a levegő páratartalma is magasabb, szóval száradni sem fogsz gyorsabban a testhőd miatt...

Max azt éred el, hogy mint már utaltam rá, túl sok vizet vesztesz, hőgutát kapsz, aztán vagy kiér érted a mentő időben, vagy nem...

2016. jún. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30 kilométert futottam múltkor hosszú gatyában, meleg időben, teljesen jó volt. Nem kellett mentő, simán ment. És egy korty vizet nem kellett innom hozzá.
2016. jún. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mese habbal...
2016. jún. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!