Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Késő 14 éves korban elkezdeni...

Késő 14 éves korban elkezdeni balettozni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ősszel leszek 14 éves, de nagyon szeretnék balettozni! Egyáltalán nem vagyok hajlékony, ez probléma lehet? És a balett alatt ne olyanra gondoljatok, hogy profi szeretnék lenni, csak simán hobbiból.

2016. jún. 7. 18:39
 1/4 anonim válasza:
Ha nagyon szeretnél elkezdheted de szerintem már késő, de ez csak az én véleményem.
2016. jún. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Attól függ, hogy milyen célod van.


Ha a sport élményéért akarod, akkor 30 évesen sem késő, léteznek tanfolyamok akár felnőtteknek is.


Ha el szeretnél érni valamit, színpadra állni, akkor sajnos nagyon késő, még ha sikerül is elérned, hogy hajlékony legyél (ami egyrészt testalkat, másrészt kőkemény nyújtás), akkor sem leszel annyira természetes sosem, mint akik pár éves koruk óta csinálják.



Mivel hobbiból akarod, így szerintem vágj bele, csak persze olyan tanárt keress, aki "amatőrökkel" foglalkozik, és olyan csoportot is, elég sok kudarcélmény érne, ha profik közé mennél.

2016. jún. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
33%

Dehogy késő!

Én 14 éves vagyok, 13 évesen kezdtem el balettozni és imádom. Ja és abszolút nem voltam hajlékony, úgyhogy ha kedvet érzel hozzá, akkor szerintem mindenképpen próbáld ki!

A nővérem is velem együtt kezdett el balettozni, ő akkor 22 éves volt.

Oké, már nem leszünk profik, de attól még megtanulhatunk szépen táncolni, és az a lényeg, hogy mi jól érezzük magunkat. :)

2016. jún. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Az Operaház színpadáról már lekéstél, de csodás élményekről még nem. A hajlékonyság pedig idővel alakul, ne aggódj!
2016. szept. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!