Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Saját ló nélkül is indulhatok...

Saját ló nélkül is indulhatok díjugrató versenyeken?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok,eddig csak terepen lovagoltam (farönköket néha ugrottam) és most komolyabban szeretném elkezdeni a lovaglást. Kinéztem egy lovardát (Miskolc Hejőmenti Lovaspark) és nem tudom hogy saját ló nélkül lovardai lóval is tudok e versenyezni.? Persze nem most gonoltam versenyekre menni csak kb 2 év múlva,addig még gyakorolni szeretnék.

Meg azt szeretném még kérdezni,hogy ilyenkor is osztálylovaglásra kell járnom vagy lehet olyat,hogy ottani lóval,külön edzővel (persze olyan edzővel gondoltam aki abban a lovardában dolgozik),hogy jobban fejlődjek?. Mert megmondom őszintén annyira nem szeretnék osztálylovaglásra járni...

És ha lehetséges ottani lóval,külön edzőhöz járni,az kb mennyibe kerül?



2016. jún. 2. 19:21
 1/3 anonim válasza:
Természetesen, ha a lovardában felkészülsz és a lovarda is eljár versenyezni, akkor, ha már felkészültél, te is mehetsz. Ha külön órákat szeretnél, az nyilván drágább, de ezt ott kell megbeszélned. Az osztálylovaglás se rossz ám, mi általában 3-4 - en vagyunk ott, ahol én lovagolok, ilyenkor együtt melegítünk be, ugrani pedig külön szoktunk,kimegyünk egy kispályára és csak az marad az ugrópályán, aki éppen dolgozik. Szokott olyan lenni, hogy éppen senki más nem jön rajtam kívül, akkor komolyabban lehet dolgozni, ha csak egyedül vagyok. Ha késznek érzed magad, akár bérelhetsz is lovat, vagy kérhetsz kölcsön, ha van nagyon jó ismerősöd. Persze ezt szerintem nem itt kellene megkérdezned, hanem az adott lovardában. Terepen hogyan lovagoltál? Milyen lóval? Volt veled valaki?
2016. jún. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod,mindenképpen fogunk beszélni a lovardával de addig gondoltam megkérdezem itt...

Terepen kb 6 éves koromtól lovaglok volt idő mikor rendszeresen de van hogy kihagyok több hónapot is (mostmár viszont rendszeresen heti több órára akarok járni).

Az egyik barátnőméknek van egy faluban lovardájuk és amíg kicsik voltunk a szüleivel jártunk terepre most pedig már ketten :)

2016. jún. 3. 18:17
 3/3 A kérdező kommentje:
De mivel ez egy falusi lovarda nem olyan komoly,és néztem városban egy olyat ahol többre mehetek :)
2016. jún. 3. 18:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!