Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futáshoz jó-e a vékony talpú...

Futáshoz jó-e a vékony talpú cipő?

Figyelt kérdés
Nincs kimondott futócipőm, csak sport cipőim. Amelyik kényelmes, az elég vastag és nehéz. Ezért gondoltam, hogy egy vékonyabban futnék, de tartok tőle, hogy megfájdul benne a lábam,és hamarabb elfárad a "talpam"....földúton, salakon futnék.
2010. ápr. 8. 23:30
 1/8 anonim válasza:
77%

Adidas boltban dolgozom és eddig nálam sem volt kérdés, hogy jó e a kis akármilyen sportcipőm a futáshoz...de hidd el, hogy tényleg sokat számít az, hogy főleg a sarok alatti rész legyen kipárnázva! A későbbiek során olyan izületi gerinc és hátfájdalmaid lehetnek (rendszeres futástól) hogy egyik pillanatról a másikra jön és nem tudod mi az oka.

Én nem régen ruháztam be egy drágább futócipőre és komolyan mondom már maga a kényelme is motivál, hogy ne lustuljak.Elöl hátul párnázott, különálló sarok rész segíti a láb természetes csavarodását, figyelembe veszi hogy befelé dől e a lábam(lúdtalp, bokasüllyedés) vagy kifelé. Szóval nagyon jó és ha az említett márkát szeretnéd egyszer kipróbálni vagy csak kérdezni róla szívesen segítek.

2010. ápr. 9. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ha gyengédebb talajon futsz, akkor akár legvékonyabb papucsba is lehet futni, később nem lesz semmi bajod

betonon nem ajánlatos, inkább csak vastag talpú cipőben, mivel akkor más a rezgése a visszaverődésnek és később nem lesznek akkora ízületi fájdalmaid

2010. ápr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
A vékony talpú cipő még járáshoz sem egészséges, :S futáshoz vegyél egy drágább, de minőségibb cipőt. Az előttem szólónak igaza van a majd kialakuló hátfájdalmakról. Vigyázz vele nagyon! Nagyon jó futó cipői vannak az adidasnak. Kajakoztam és heti 4-5-ször futottam...télen dupla ennyit, csak adidas cipőim voltak és nincs baja a hátamnak (4 évig kajakoztam) Remélem segítettem :) Szia!
2010. ápr. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán. Betonra semmiképp nem jó, de ha füvön futsz a focipálya szélén pl, akkor ott mezítláb is futhatsz, az a legjobb. Én jó ronda bokasérülés után mezítláb futottam, az volt a legkevésbé terhelő, pedig van egy 25 ezer forintos cushioning típusú Asics-om. Ha tehetném, akkor homokban, de hát itt az nincs.

Földúton való futkározás sem rossz vékony talpú cipőben, és ha JÓ a futótechnikád, akkor a gumiborításon is lehet.


A sok ízületi fájdalom elsősorban a rossz futótechnikának köszönhető, másodrészt a betonon való futásnak, harmadrészt a rossz cipőnek.

2010. ápr. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek! Igazából nem szívesen áldoznék most pénzt cipőre, mert lehet, hogy ismét nem lesz a kedvenc sportom. Inkább muszájból kezdem el:( Futótechnikával kapcsolatban: nyilván valamit rosszul csinálok (csináltam, ha futottam régen), mert volt, hogy a derekam megfájdult. Talán túl mereven, vagy valóban rossz cipőben koptattam a földet. Amúgy földút, beton kivégezte még a gerincem is (igaz, gyenge, mert sérvem van).
2010. ápr. 10. 00:03
 6/8 anonim válasza:

# "A vékony talpú cipő még járáshoz sem egészséges"

Erre csak annyit mondanék, hogy a "jóisten" mezítláb teremtett minket. A lábfej 26 csontból és számos szalagból, izomból áll. Arra fejlődött ki, hogy járjunk, fussunk rajta. Flexibilitásának, mozgékonyságának köszönhetően tökéletesen képes alkalmazkodni a különféle talajtípusokhoz és talaj-egyenletlenségekhez. Lábunk izmai tökéletesen képesek csillapítani.

..feltéve ha megfelelően fejlettek és egészségesek. A probléma az, hogy korunk vastag merev cipős társadalmában nagyon kevés embernek egészséges a lábfeje és ez mind a járásra alkalmatlan vastagtalpú cipőknek köszönhető. A cipők miatt úgy növünk fel, hogy már gyermekkorban sem használjuk megfelelően az izmainkat. Ezért van például ennyi lúdtalpas. A túlcsillapított vastagtalpú emelt sarkú futócipők pedig súlyosbítják a helyzetet. Egyszerűen képtelenség helyes természetes technikával futni olyan cipőben melynek túlságosan meg van emelve a sarka. A magas sarok térdproblémákhoz vezet. Pedig majdnem minden kezdőknek gyártott futócipő ilyen kialakítású.

2013. jan. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

előző vagyok...

Tehát én járásra mindenképpen vékony, hajlékony talpú cipőt javaslok. Nyáron és otthon minél több mezítlábazást. Fontos a megfelelő cipőméret és hogy ne kössük túl szorosra, hogy az apró csontok, izmok mozgékonyságát ne akadályozzuk. Futócipőből csak olyan típust, amelynek nem túlzottan emelt a sarka és minden irányban rugalmas a talpa. Vannak ilyenek is csak nem ez a jellemző. Érdemes direkt futóboltban körülnézni. Nagyon fontos a fokozatosság, hogy a szervezetünknek hagyjunk időt alkalmazkodni az új mozgásformához.

2013. jan. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

... még annyit, hoyg a kérdésedre is válaszoljak:

Mezítláb és extra vékony talpú cipőben csak akkor szabad futni ha erős és egészséges a láb. Először nagy sétákat javaslok. Futni pedig jó minőségű nem túl vastagtalpú futócipőben aztán ha már elég erős a lábad akkor akár mezítláb is. De csak szép fokozatosan. Fontos, hogy a futócipő sarka ne legyen nagyon megemelve mert ez rossz technika beidegződéséhez vezet. Egyszerűen rákényszerít, hogy szinte nyújtott lábbal sarokra érkezz. Ilyen egy használhatóbb futócipő pl: [link]

2013. jan. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!