Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez futásban jónak számít?

Ez futásban jónak számít?

Figyelt kérdés
3 hete kezdtem a szabadban futni,mert enyhén túlsúlyos lány vagyok,de nem ettől várom a fogyást,egyszerűen valamit szeretnék sportolni(70kg),10kg felesleg. Nem jártam el mindennap összesen 6x voltam és használok egy alkalmazást ami méri a sebességet km-t ,minden apróságot. És aszerint 23km/h volt a csúcs amivel futottam,de átlagban 11km/h. Én nem direkt futok gyorsan ,egyszerűen nem tudom felmérni ,hogy ez lassú vagy éppen gyors lenne,2 éve jártam kondiba futni,de ott mindig beállítottam fix 10,5km/h-ra és nem mentem se le se fel.
2016. ápr. 28. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy hány éves vagy, és attól is, hogy mennyi ideig futottál. Ha már megvagy 18 éves, akkor tudod hozni a maxodat, előbb nem igazán fog menni.


Ha például ezt a 11 km/h-t 2 órán keresztül folyamatosan bírod, az nagyon szép teljesítmény hobbifutóként. Versenyzőként viszont gyakorlatilag szinte semmire nem lesz elegendő. Ha 5 percig futottál csak, akkor viszont például nem is érdemes kalkulálni vele túlzottan.


Ja meg még van az, hogy domboztál-e. Egy Kékes-futás azért nem ugyanaz, mint 3 darab 400 méteres kör sík terepen.

2016. ápr. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 pörölycápa ***** válasza:
Futástól fogyást is várhatsz, viszont a sebesség növelése helyett inkább próbálj minél tovább futni. 23 km/h az kifejezetten gyors, de gyanítom azt hosszú távon úgysem bírnád. Inkább állj be arra a 10-11 km/h-ra, azt lehet hosszú távon is tartani. Én már jópár éve futok, eleinte 2 km-es távval kezdtem, majd 5 km és most 10-15 km-nél tartok, igyekszem kb 10 km/h-t tartani.
2016. ápr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Természetesen sík futás volt :) egyébként 5km-t szoktam futni ,mint írtam eddig 6 alkalommal voltam :D és két év kihagyás plusz hízás. Azelőtt egyébként kondizni jártam a futás inkább kardió napokon heti 3x,néha intervall,két évig edzettem rendesen,de mint írtam abszolút nem a futás volt a domináns ,hanem az izomépítés.

Persze szerintem is kb 20ms-ig futottam annyival :D Csak meglepődtem,mert nem éreztem ,hogy ilyen gyors lennék.

Nem célom a profi futás :)

2016. ápr. 28. 21:35
 4/4 anonim ***** válasza:
A minimum és maximum tempóra nekem is szokott ilyen vadakat írni az alkalmazás, de nálam teljesen biztos, hogy egy pillanatig sem futottam olyan gyorsan. (A lassú lehetséges induláskor, megállás előtt éppen például.) Szerintem azt a GPS miatt csinálhatja. Az átlag reális lehet, szerintem csak azt érdemes nézni.
2016. máj. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!