Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Powerbandról (gumiszalag)...

Powerbandról (gumiszalag) vélemény? Többi lentebb.

Figyelt kérdés

Évek óta kettlebellezem és saját súllyal is edzem. 191 cm vagyok és 130 kiló. Sajnos nagy hiányom a húzódzkodás. Egyszerűen nem megy. Persze a túlsúly is közre játszik, de nagyon könnyen hízó vagyok.

Gondoltam, hogy veszek Powerband-et, mert az segítene a húzódzkodásban, fekvőtámaszban, fekvenyomásban, és külön is hasznos tud lenne.

A gond az, hogy nem tudom, melyik színt válasszam ki.

Kék (100kg terhelhetőség) zöld (80 kg terhelhetőség), és lila (50 kg terhelhetőség) színűre gondoltam, de félek, hogy esetleg ezek elszakadnak a súlyom alatt. 190cm vagyok és egy olyan magas rúdra szeretnék húzódzkodni, amit ujjhegyre állva kényelmesen elérek.

Ennyit nyúlnak ezek a gumik, vagy elszakadnak?

Egyik ismerősöm azt mondta, hogy egyre kisebb terhelhetőségű powerband-et kell majd használnom, de akkor a szalagon feltüntetett terhelhetőséggel mi van?


Tapasztalatokról szeretnék hallani

Előre is köszönöm.



2016. febr. 13. 21:09
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia, bőven nyúlik annyit, amennyit kell, jobban félnék attól, hogy a rúd esik le. Ha az egyik térded rakod a szalagba, pont jó lesz, tuti nem szakad el. A szalagon lévő terhelhetőség helyett gondolj arra, hogy az erősebb szalag többet segít - nem azt mondom, hogy a kék szalag 100 kilót emel rajtad, de arányaiban mondjuk kétszer annyit, mint a lila. Elszakadni a leggyengébb sem szakad el, esetleg ha a talpaddal lépnél bele - de a térdedet használva biztos nem. Csak épp meg sem éreznéd a pár kilónyi különbséget. Vegyél egy kéket, azt mondom, esetleg két zöldet. Nekem bőven elég egy zöld, de kb. ugyanolyan jó a lila+fekete kombináció is.
2016. febr. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!