Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik jobb állóharc az...

Melyik jobb állóharc az alábbiak közül? Melyikben érdemes elmélyedni?

Figyelt kérdés

(Tapasztalt emberek véleménye érdekel, nem pofakaratésoké meg fotelharcosoké.)


- Muay Thai+Box (Mivel egy helyen lenne a kettő.)

- Savate

- Capoeira


2015. dec. 10. 11:43
1 2
 11/15 anonim válasza:

"A Ju-Jutsu-nál sokan azt mondják hogy a technikák nagy része kivitelezhetetlen."


Ez sok stílus,sok technikájára igaz,nem csak a jujutsura!


Egy betegség,sérülés,ruházat,talaj,...mind-mind befolyásoló tényező.


A legfontosabb,hogy eldöntsd,hogy mit és mire/miért akarsz tanulni. Sport? Verseny? Önvédelem? Verés?


Példa: Krav maga VS taekwondo. KM-es kollégámat kihívta egy TWD-s behajtó srác. Ez utóbbi rúgással nyitott,erre a haver beletaposott a térdébe. Mindenki anyázott meg köpködött,mire széttette a kezét és közölte,hogy ő csak a stílusa szerint küzdött.

2015. dec. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Vannak olyan technikák amit igen és vannak olyan amit nem. Én magamat ismerve szerintem 2-3 féle képpen biztosan földre tudok úgy vinni egy olyan embert aki nem zanult valamilyen birkót, úgy, hogy rá tudjak térdelni akár bilincselni ha kell. Mindennek ellenére a válaszom az, hogy a ju jitsu önmagában nem éetviztosítás, ahogy semmi sem. Ahhoz, hogy egy technikát olyan szinten megtanulj, hogy azt egy feldühödött, rád támadó ember ellen végre tud hajtani, SPARRING KELL! Az, hogy legyen egy olyan edzőpartnered, aki minimum 80kg és élesbe tudd gyakorolni azokat a földreviteleket, amiket nagy esélyel egy reális harcban alkalmazni tudsz, úgy hogy neked nem kell végighemperegned a betonon. Ha gondolod összeírom neked ezeket a technikákat, ezeket többnyire használja a rendőrség és a honvédség is, kicsit átalakítva, kiegészítve, tomfa, gumibot mindegy. Viszont 2 hónap alatt ezt nem fogod tudni begyakorolni, alsóhangon 5-6 év aktív gyakorlás !
2015. dec. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Engem az érdekelne, hogy Ju Jutsu-n van sparring is?

Mert ugye mint mondtad anélkül nem megy a dolog.


A Ju Jutsu-t biztos hogy tanulni fogom.

Mellette vagy Savate vagy Hung Gar Kung-Fu lenne.

A Hung Gar-ra is sok jót mondanak.

2015. dec. 10. 18:40
 14/15 A kérdező kommentje:

Végre megtaláltam ezt a videót is.

Szóval engem a Ju Jutsu-ból ezek a technikák érdekelnek.

Tehát nem az ahol ráfekszenek az ellenségre aztán lefogják 15 percen keresztül. Nem is értem hogy az mire jó az MMA-ban. Ráfekszenek aztán ott maradnak. :D


Engem az ilyen levágom a földre, csavargatom dolog tetszik.


https://www.youtube.com/watch?v=GXO9FrZ1N9s

2015. dec. 10. 18:44
 15/15 anonim ***** válasza:

állóbunyóra a boksz+savate lenne a legjobb.

ha univerzálisabb akarsz lenni,akkor lenne jó a tájbox+jitcu.

savatéban nem tűrik a maszatolást a fogást,vívó stílus.

edzésen sem,versenyen pedig először intenek érte aztán leléptetnek.

részben pont ezt szolgálja az a szabály,hogy tilos levédeni benne a combost.

tájboxban pedig el lehet kapni a rúgó lábat,össze lehet kapaszkodni,nem kell folyamatos mozgásban maradnod mert térddel védheted a combost,ezért jobban kombinálható birkózással vagy jitcuval.

2015. dec. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!