Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy lehet a hátizmokat...

Hogy lehet a hátizmokat erősíteni?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor fáj a hátam, ha cipelem a táskám (pedig hátizsákom van, amit mindkét vállamra felteszek) és nagyon csomós is a hátam/nyakam. Főleg a rossz testtartás miatt és hogy folyamatosan ülnöm kell, asztal fölé görnyedni. Megpróbálok figyelni, hogy helyesen üljek, de a táskacipeléssel nem tudok mit kezdeni.


Szoktam 2 hetente masszőrhöz menni, aki nagyon jól kimaszírozza olyankor, egyébként nagyon szokott fájni a nyakam, lapockám. Szerintem a fejem is azért fáj sokszor, mert a csomók teljesen elnyomnak mindent.


Azt olvastam, hogy a hátizom erősítésével megszünne ez a hátfájás. De hogy lehet elkezdeni erősíteni a hátam?


Lány vagyok, de nem igazán értek az ilyesmihez. Sokra nem mennék a fekvőtámaszozással meg húzódkodással, mert a satyka karizmommal egyet sem tudok megcsinálni, de nem is igazán tudom, hogy a hátizmot mivel lehet fejleszteni


2015. dec. 6. 00:18
 1/4 anonim válasza:

Menj el kórházba, ortopédiára.

Ott teljeskörüen kivizsgálnak, és ha az orvos ugy találja akkor elküld gyógytornára ( kb 20 alkalom )

Én is most kezdtem el a múlt héten kórházban gyógytornázni, és irtó jó érzés utána hogy megszünik az a kellemetlen feszülés a gerincemben..:)

Ha pedig magadtól szeretnéd erősiteni,akkor járj úszni,heti 2-3x 20-30 percet..:)

Az is nagyon sokat segit!

Vagy röplabdázz,kosárlabdázz

Nekem ezt ajánlották az orvosok.:)

19/L

2015. dec. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

először orvos azután megkérdezhetetd, hogy mehetsz e konditerembe

Lehúzás ülve csigás hátgépen

[link]


evezés gépen

[link]


egykezes evezés kézisúlyzóval

[link]


Nem kell nagyon felpakolni a súlyokat a lényeg, hogy eddz meg a hátad egy héten 3 napot legalább

2015. dec. 6. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Cortez70 ***** válasza:
Végezz evezéseket rúddal vagy egykezes súlyzóval.
2015. dec. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ortopédia, utána masszőr helyett kipróbálhatnál egy manuálterapeutát.

Viszont csak olyan manuálterapeutához szabad menni, akinek megvan a doktorija, és ha lehet, akkor nem növény termesztésből, hanem valamilyen embergyógyászatból :)

a hát izmokat pedig önmagukban nem elég edzeni. a karod, melled, hasad, lábad, stb izmai is mind mind kihatással vannak a gerincedre, tehát, ha indokolt, akkor gyógytornász, vagy ha nem indokolt, akkor kondibérlet és egy személyi edző... ritka de ebből is a legjobb, ha gyógytornász, a személyi edző :)

2015. dec. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!