Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Igaz az, hogyha reggel (reggel...

Igaz az, hogyha reggel (reggeli előtt) futok, akkor nem a hájam fog lemenni hanem az izmom?

Figyelt kérdés
valahol hallotam
2010. márc. 21. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
nem igaz
2010. márc. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
nem igaz, izomból akkor fogysz ha nem eszel fehérjét. reggel azért jó mozogni mert alacsony a vércukrod.
2010. márc. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jó hülye lehetett az, aki ezt mondta.
2010. ápr. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

." reggel azért jó mozogni mert alacsony a vércukrod"

Hát ekkora baromságot rég olvastam, :-DDDD

Ejjj! Megkönnyeztem....


Alacsony vércukorral aztán igazán jól lehet edzeni -hipoglikémiás állapotban a legjobb, próbáld ki

(NE!).

Szeretném azt hinni, hogy alacsony inzulinszintet akartál írni, az úgy igaz is lenne.


Viszont az izomvesztés ilyen esetben fennáll!

Igen, jól hallottad !

Én a klienseimnek (edző vagyok) minimum egy jó adag aminósavat tartalmazó italt adok közvetlen az aerob edzés előtt, illetve kalcium-magnézium kiegészítést.

De még így sem tudom nyugodt szívvel ajánlani ezt az edzésmódszert, csak nagyon nehezen fogyóknak és olyanoknak, akik emellett súlyzós edzéseket is végeznek.

(azt nem éhgyomorra természetesen )

2010. ápr. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

igaz, a szervezeted nem képes raktározni a fehérjét, ezért kell 3 óránként fehérjét magadhoz venni, mert egyébként a szervezeted a szervezetedben található egyéb fehérjéhez (nevezetesen az izmaidhoz)


Én azért nem adnék aminós turmixot, mint az előző kolléga (szintén edző vagyok), inkább egy jó rántottás reggeli, majd egy óra pihi és utána mehetsz.

2010. ápr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

fehérjéhez nyúl =izmaidat fogja bontani :)


(kimaradt bocsi)

2010. ápr. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
tehát akkor rántotta magába, pihi és mehetek futni?
2010. ápr. 18. 20:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt kolléga!


Biztos Te is találkoztál már olyannal, aki úgy szokta meg, úgy érzi jól magát, ha reggel felkelés után sportol.

Nyilván a reggeli után nincs ideje az 1 órát kivárni, teli gyomorral meg nem raknám föl a futógépre.....

Ezek az emberek csak a reggeli edzés után tudnak étkezni és ezt tiszteletben kell tartanunk.

(nem egy vendégem van, aki évek- évtizedek óta így csinálja.)

A BCAA aminosavak és az L-glutamin sokat segít nekik, hogy ne kerüljenek katabolikus állapotba, de akár egy jobbféle whey izolátum is megteszi.


Természetesen én nem edzenék így soha, de ha valaki így akar, el kell fogadni és a lehetőségekhez képest megvédeni a kétségtelenül káros izomlebontás hátrányos hatásától.

2010. ápr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!