Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Profi ökölvívásban egységes...

Profi ökölvívásban egységes szabályzatok?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy a profi ökölvívásban van valami egységes szabályzat? Csak azért kérdezem, mert nem mindegyik hivatalos mérkőzést rendeznek valamilyen világszervezet szabályzata szerint (csak "övmérkőzéseken"). Azt tudom, hogy az amatőr bokszban az irányadó szabályokat az AIBA határozza meg, de profi bokszban? Ha eltiltanak egy profi bokszolót pl. 3 évre, akkor őt ki tiltja el, és milyen szabályzat alapján? Vagy itt "szokásjog" létezik? Nagyon kíváncsi lennék, mert nekem nagyon nagy sötét folt a profi ökölvívás a szabályzatok szempontjából...

2015. okt. 23. 23:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Ki lehet játszani az eltiltást is.Mikor Ali nem vonult be katonának eltiltották.A szervezők áttették a meccsét Afrikába és létrejött a történelmi Dzsungelharc Foremannal.Vagy Tysonnak is volt ilyen amikor fület harapott,hogy olyan államba tették a meccsét ahol nem volt érdekeltsége és befolyása az őt eltiltó box szövetségnek.Az orvosi papírokkal is mahinálnak folyamatosan.De persze ezek csak világsztárként nyernek értelmet.
2015. okt. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De totál nem értem az egészet... Magyarországon egy sima rendezvényen mely szabályzatok érvényesek a mérkőzésekre? Menetek száma, TKO, a menetek hossza, szabálytalanságok...? Mert egy profi EB, VB mérkőzésen tiszta, hogy mely szabályzatok vonatkoznak a mérkőzésre, ugyanis ott valamilyen szervezet címéért megy a harc, és a szervezet szabályai alapján kell... De egy sima egyszerű mezei bokszmeccsen???
2015. okt. 24. 00:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!