Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van értelme így elkezdeni a...

Van értelme így elkezdeni a szertornát 17 évesen?

Figyelt kérdés

4 évesen kezdtem el RSG-zni, de az edző nagyon szigorú volt és féltem tőle, ezért abbahagytam 6 évesen. Mielőtt abbahagytam volna kb 5 évesen (5 év pár hónap nem emlékszem, de 5 tuti voltam) elkezdtem tornázni. Csak talaj torna volt, versenyeztem is, örök második voltam 12 éves koromig ezért elkezdtem keményebben edzeni. De a térdem nem bírta. 14 évesen ezt is abba kellett hagynom, és az orvosok azt mondták, hogy egy évig SEMMIT nem sportolhatok még tesizni se tesizhettem, ami durva változás volt, mivel egy tesi órán nem sok mindent csináltunk..(játék, röpi ilyenek)

És meghíztam. 155 cm/57 kg borzalmasan éreztem magam.

3 év telt el azóta 155/48-ra sikerült levinnem kondival.

Nem tudok tovább biciklizni, futni, súlyzózni...

Már nincs bennem motiváció, hogy fogynom kell.. Újra szeretnék tornázni, de nem tudom behozható-e az hogy 3 évig nem csináltam semmit...(csak kondi) Persze szereken béna leszek, mert soha nem csináltam, mivel nem volt rá lehetőségem, de most sima tornára nincs. (költözés).

Bocsánat a helyesírási hibákért és a kisregény miatt :)



2015. okt. 20. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Természetesen mehetsz ha találsz magadnak egy klubot ahol van kurzus azoknak is akik nem versenyeznek max. hobbi szinten.

De a szertorna nem fog jót tenni a térdednek.

2015. okt. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először is, ahogy felnősz, növekedni fog a súlyod, nőies formát veszel fel. Nem kövér leszel, csak éppen nem maradhatsz örökké egy kislány. Ha ennyire tönkrementek a térdeid, először konzultálj orvossal, és mindenképp keress alternatív gyógymódokat a megerősítésükre. Valószínű, hogy sportolni már csak hobbi szinten tudsz, valami kímélőbb formában, ezt neked kell kitapasztalni, illetve az orvos tanácsai után menni.
2015. okt. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy van e értelme?


Ha arra vagy kíváncsi, hogy versenyzés, profi karrier és hasonlók lehetősége nyitva áll e előtted, akkor a válasz határozottan nem. 17 évesen ebben a sportban már nagyon komoly eredményeket szoktak letenni, és a vége sincs olyan nagyon messze.


Viszont azt tanácsolom, hogy ha el tudod fogadni, hogy sosem leszel már versenyző/profi, és találsz egy edzőt, akkor a saját kedvtelésedre vágj bele.


Én gyerekként válogatott sportoló voltam, tehetséges, de egy idő után semmi motiválót nem találtam benne. Most felnőttként olyasmit sportolok, amit csak a saját örömömre csinálok, teljesen tehetségtelen vagyok benne, de élvezem, örömmel csinálom, persze az eredményeim a béka feneke alatt, de kit érdekel, ha nekem ez így most jó?

2015. okt. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Természetesen nem leszek profi. Max ilyen kis városi/iskolák közötti versenyekre gondoltam vagy még ennyire se.

Úgy értem, hogy van-e értelme, hogy egy edző foglalkozna velem bármilyen szinten, vagy annyi lenne, hogy jól van ne foglaljam itt a helyet...

2015. okt. 20. 19:34
 5/5 anonim válasza:
Nem tudom hogy viszonyulsz a vízhez. Ha tetszik a szinkron úszás vagy a mű ugrás én a helyedben kipróbálnám.Ott talán ilyen alapokkal meg versenyezni is van esélyed. HaNAGYON TEHETSÉGES VAGY.
2016. nov. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!