Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nembírom sokáig a futást....

Nembírom sokáig a futást. Mennyi az a legkevesebb idő, amit ha futok érhetek el eredményt? Mondjuk hetente 2-3 / 3-4x? Köszönööm

Figyelt kérdés
2010. márc. 15. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Első héten: napi félóra folyamatos futás, kövi héten napi 1 óra, utána héten napi 2 óra, és ezt a napi 2 órát tarthatod sztem.
2010. márc. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi az a nem sok? Ha nagyon kevés, akkor kezdd el úgy, hogy egy perc futás, egy perc gyaloglás. Ez mindenkinek megy. Ezután kezdd el eltolni az arányokat, és próbálj minél kevesebbet belegyalogolni. Heti 3*45 perc az, amit minimumként el kellene érned.


Az előző válaszoló szerintem rossz tanácsot adott, egy edzetlen ember nem tud felmenni a harmadik héten két óra folyamatos futásra, és ha mégis erőlteti ezt a tervet, garantáltan meg fog sérülni.


Mihelyt bármi fáj, főleg ha térdízület, vegyél vissza, és pihenjél. Az izomláz nem veszélyes, de az ízületi fájdalom igen. És feltétlenül iktass be pihenőnapokat, minden nap nem szabad futni.

2010. márc. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
egyetértek az utolsoval. Minimum 45 perc futas kell, h legyen eredmény és ezt heti haromszor. Ha nehezen birod, csinald azt, h elöszor gyalogolsz 10 percet, aztan 10 perc futas, és valtogasd ezt 45 percen keresztul. Azutan az aranyokat növelheted a futas javára.
2010. márc. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is nagyon nehezen bírtam a futást eleinte. Aztán kitűztem magam elé célokat pl. a következő fáig, vagy a következő tábláig, útkanyarulatig. Egyébként az x percenkénti váltás is jó megoldás. =)


Nézz neten edzésterveket, vannak jók. =)

2010. márc. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm. szurkoljatok... :D
2010. márc. 15. 16:26
 6/6 anonim válasza:

Én tavaly ezzel az edzéstervvel kezdtem:

[link]


Rá félévre 1:45 volt a félmaratoni táv.

Szóval szép fokozatosan, hidd el menni fog :)

Ha bármi kérdésed lenne írj nyugodtan privit.

Kitartást!

2010. márc. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!