Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit tegyek, a kutyám tüzel,...

Mit tegyek, a kutyám tüzel, de nem akarom hogy kiskutyái legyenek?

Figyelt kérdés
4 kutya van 3 lány 1 fiu.Az udvaron vannak,és nem akarom ivartalanittatni őket.
2007. nov. 7. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én láttam már, hogy bugyit húznak a lánykutyára. Viccesen fog kinézni, ha a 3 kutya egyszerre tüzel... :-))
2007. nov. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Ha van rá lehetőség, zárd őket el egymástól! De a legjobb megoldás mégiscsak az ivartalanítás lenne! Gondolom, nem akarod ilyesminek kitenni őket. Ismerem az érzést, de nem nagy műtét és nem viseli meg őket. Azzal egyszer s mindenkorra megszűnik a probléma. Tudom, hogy nem könnyű rászánni magad, de próbáld meg átgondolni, nem ártsz vele nekik!
2007. nov. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
22%
de legközelebb beadadhatsz neki injekciót amitől kimarad a tüzelése,az affajta védekezés.Nekem az unokahugom ezt csinálja a kutyival,ivartalaníttathatod is,de az 3 lánynál nem csekély összeg lesz-amúgy meg nem biztos,hogy a leghumánusabb módszer.
2007. nov. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Humánus módszernek nem nevezném sem az ivartalanítást, sem az injekciót! Az ivartalanítás az csonkítás, az injekció pedig okozHAT rákot idővel! nem feltétlen, de lehet. A különzárástól megőrül majd a környék is (ez személyes tapasztalat)! Marad a bugyi, amit pedig lerághat magáról!

Ha nem nagy a kötődés a fiú kutyához, akkor ajándékozzátok el, persze ez sem a leghumánusabb!

A legolcsóbbnak az tűnik, ha a fiút ivartalanítjátok, s a 3 lány meg tüzelhet, csak a szomszédokra kell majd vigyázni! :)

Ebben a helyzetben a humánus megoldás az lenne, ha hagynánk a természet menetét, de ezt senkitől se lehet elvárni! Nekem 2 lány-1 fiú van, s különzárogatom a fiút általában, de az 2 hét visítás! A tanulságom pedig, hogy nem fogok többet fiút és lányt tartani egyszerre, de ezek már lieblingeket, tehát addig így tudom megoldani én.

2007. nov. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
akkor csak a tüzelőbugyi marad. de saját tapasztalatból mondom, 5 lánykutyus gazdájaként, idővel így is- úgy is ivartalanítás lesz a vége valószínűleg. Nekem mindegyikük ivartalanítva lett úgy, hogy én nem akartam. de mégegyszer nem várnék rá, mert minél idősebbek, annál jobban megviseli őket az altatás és a műtét. legutóbb a 8 éves kutyusomat kellett ivartalanítani, mert nem állt el a vérzése. gondolhatod, az amúgy is nagy vérveszteség mellé egy operáció... szerencsére rendben van, de megfogadtam: mégegyszer, ha lánykutyusom lesz (márpedig én lánypárti vagyok) és nem akarok kicsiket, minél előbb ivartalaníttatom. ( a másikaknál álvemhesség, petefészek-daganat, méhgyulladás volt az ok- nem kívánom Nektek, de sajnos ez a tapasztalat, de nemcsak az enyém, az orvos is mondta:-( ) az injekció pedig valóban nagy galibákat okozhat évek alatt. nagy adag hormon.
2007. nov. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy vicces de a haziorvosunk mindig fogamzasgatlot adott a kutyajanak....talan ha egyszer nem mukodott....mindig nevettem rajta....

..es hat igen idetlenul nez ki, de meg mindig jobb bugyogot huzni a tuzelo szukara, mint aztan gazdit keresni az edes kis nemkivant kolykoknek....

2007. nov. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 JimmyJoe ***** válasza:
94%
Én inkább egy kérdéssel válaszolok a kérdésre...HOGY A FÉSZKES FENÉBE KERÜLT EZ A KÉRDÉS A SPORT, MOZGÁS KATEGÓRIÁBA????????????
2007. nov. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én ugy tudom létezik fogamzásgátló gyógyszer is kutyák részére de előtte kell h kiskutyái legyenek csak utána szedhet gyógyszert de 3 kutyánál az ivartalanitás olcsóbb és kevésbé macerás (a kutyák számára is).
2007. dec. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mielőtt a kutyáidat megvéded a nem kívánt terhességtől, olvass is, ne csak nézz, és akkor ha a megfelelő helyre irnád a kérdésedet, biztos hamarabb, és több embertől kapnál rá választ...
2008. márc. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!