Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Késő elkezdeni atletizálni 18...

Késő elkezdeni atletizálni 18 évesen?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok és nagyon megtetszett az atlétika. Azon belül is a rúdugrás. Szerintetek késő elkezdeni? Illetve hogyha sikerülne annyit fejlődnöm akkor egy-két versenyre is mennék. Tudom hogy világbajnokság meg hasonlók kizárva már ennyi idősen.

Illetve ha tudok akkor jelentkezhetek szövetségbe? Vagy hol tudok járni edzésre?

Amúgy a rúdugrás az első, de a lényeg az atlétika :)



2015. aug. 31. 22:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Miért csak 18 évesen tetszett meg neked az atlétika, és azon belül a rúdugrás? Miért nem kisiskolás korodba szereted meg ezt a sportágat? A felmerült kérdéseken én sokat gondolkoztam, hogy le merjem-e neked írni, hogy 18 éves korban a rúdugrást már késő-e elkezdeni? Nos, arra a következtetésre jutottam, hogy bizony ebben korban már elég késő a rúdugrásba belefogni ráadásuk versenyzőként. Miért is mondom ezt? Akkor válhat valakiből jó atléta, ha felkészülés már gyermek korban megkezdődik. Tehát a legalkalmasabb időszak erre a kisiskolás kor, amikor a kis gyerekek már elég fogékonyak a sportra. Ezen felül pedig szükségük van képesség fejlesztésére, kondukciójuk átalakítására, illetve különféle mozgásformák megtanulására az általános testmozgás mellett. Ez bizony elég hosszú folyamat, mire eljuthat valaki arra a szintre, hogy kész versenyzővé válhasson rúdugrásba 16-18 évesen.
2015. szept. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!