Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen ízületvédő étrendkiegés...

Milyen ízületvédő étrendkiegészítőt lenne érdemes szednem?

Figyelt kérdés

Áprilisban váltottam életmódot, aminek része a mozgás is. Mivel nagyon komoly túlsúllyal indítottam, és már a térdem (főleg emiatt) akkor sem volt 100%-os, így a dokim a kerékpározást javasolta, a futást meg ellenezte, minden olyan sporttal egyetemben, ahol a térdre nagy terhelés esik.

Azóta 16 kg-t már sikeresen leadtam, viszont egyre többet bringázok, és egy idő után fáj a térdem, így 40 km fölötti távokat csak minden harmadik nap tudok tenni, pedig igényelném gyakrabban is.

Mit lenne érdemes szednem, ami nem csak prevenciós jellegű, de kisebb károsodást is vissza tud fordítani, és árban is baráti?

Nézegettem a neten a készítményeket, de ugyebár reklámban mindenki azt ír, amit nem szégyell...

Minden segítséget előre is köszönök.


2015. aug. 19. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Kb 1 éve kezdtem a súlyemelést és eleinte fájt a térdem, derekam.Én most a scitec-ben kapható kalcum-magnézium kapszulát szedem.És mivel ez sportolóknak van kitalálva jóval erősebb a hatása mint a patikában kaphatóknak.Az ára is egész jó:100 db kapszula 1500ft körül van.Amúgy mióta ezt szedem azóta teljesen jól vagyok.
2015. aug. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem meg van a véleményem a scitekes meg a másik cég termékeiről. Első választadónál lehet csak azért szünt meg, mert hozzá erősödött a térd meg a hát körüli izomzat. Évekig szedtem, nem használt.

Jött egy sérülés, gyógytorna, fizioterápia majd gyógymasszőr. Gyógymasszőr tanácsolta, próbáljam ki a (ez nem a reklám helye!!!!!) herbáriában kapható jutavites terméket. Glükozamin-szulfát, kondrotin-szulfát és msm-nt tartalmaz. Kipróbáltam, fél éve szedem, ajánlani tudom. Inkább hiszek ezentúl a hozzáértőknek mint a reklámoknak meg a hozzá nem értő embereknek. Scitek felé sem nézek már többé!

Ez az: [link]

2015. aug. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt is ajánlom mellé: [link]
2015. aug. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tap bela ***** válasza:

Akkor lássunk egy másik alternatívát:


Collagen + Joint 300g (30 adag) erdei gyümölcs ízben

1 adagban = 10g (!!!)

- 5000mg kollagén

- 1500mg glükozamin

- 1500 mg msm

- 500mg kondroitin

- 500mg c-vitamin

Az ára a lehető legjobb: 6.900Ft


Egy kimerítő, hardcore edzése során az ízületek az átlagosnál jobban megterhelődnek. Ahogy az izmoknak, úgy az ízületeknek is szükségük van a megfelelő "karbantartó" tápanyagokra. Ezen "olajozó" , "kenőanyagok" nélkül az ízületek nem megfelelően működnek, és idővel ízületi problémák alakulhatnak ki.



A Collagen + Joint egy olyan táplálék kiegészítő összeállítás, melyben természetes hatóanyagok segítik ízületeinket a "feltöltődésre".


- Az emberi szervezet fehérje állomány 30%-át, míg bőrünk fehérje állomány 70%-át a kollagén alkotja. Ez a vázfehérje, egy "teherbíró", amely fontos alkotórésze, ezért jelen van belső szerveinkben, csontban, porcban ízületben, fogazatban, az erekben... A Collagen + Joint termékben adagonként 5000mg, könnyen emészthető, jobban felszívódó szarvasmarha kollagén-hidrolizátum (peptid) van.


- Glükozamin-szulfát egy olyan anyag, melyet tengeri kagylók vázából vonnak ki. Nem csak az ízületek rugalmasságában, "olajozásában" segít, hanem a regenerálódást is elősegíti. 3 x 500mg a napi ajánlása. Mi a Collagen + Jointba adagonként 1500mg-ot tettünk.


- Kondroitin-szulfát az állati porcok fő alkotója, természetes segítség a sérült porcok regenerálódásában. Glükozaminnal együtt, egymás hatását felerősítik. Adagonként 500mg-ot tartalmaz a termék.


- Az MSM elősegíti a szervezetben a kollagén szintézisét, ami a kötőszövet fő alkotórésze, így az izület, bőr, stb. előállításában segédkezik. A gyulladáscsökkentő MSM megfelelő mennyiségben található tojás, hús, tejtermékekben. A Collagen + joint adagonként 1500mg-ot tartalmaz.


- C-vitamin nem csak, mint antioxidáns, hanem mint a kollagén termelődés fokozása szempontjából is fontos, ezért 500mg-ot/adag találsz ebben a termékben.


Érdemes omegazsírsavak étrendbe iktatása is.

2015. aug. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó szó se róla, jól hangzik... De az ára elég csücskös... havi 7 ezer. Viszont a kollagén határozott előny. Az én koromban ekkora fogyásnál (meg amire még számítok) a bőrnek sem árt egy kis támogatás.
2015. aug. 20. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!