Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valakinek van tapasztalata...

Valakinek van tapasztalata ezzel az íjjal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Jó néhányszor volt már íj a kezemben, de eddig nem igazán foglalkoztatott a dolog. Nemrégiben újra belekóstoltam, és úgy döntöttem fojtatni is szeretném. Teljesen kezdő vagyok, de azt mondták, hogy van hozzá érzékem, és folytatnom kéne :) Szeretnék venni egy íjat, és eddig a Geologic Initech 2 íj tetszett igazán. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Megéri ezt megvenni? Meg hát olyan sokat nem is tudok rá költeni, ez pont ideális árban lenne!

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. aug. 6. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Kezdő íjnak nem rossz alapvetően, lehet vele lövöldözni, lehet vele játszani, de először azt kell eldönteni, hogy professzionális íjjat vagy tradicionális íjjat akarsz-e. Ízlés dolga, de ha az ember "modernhez" nyúl, akkor én már inkább komoly csigás íjjat vennék és használnék, akkor is, ha drága. A trabant színes műszerfallal és alufelnivel gagyi. Valami vagy jó, vagy klasszikus (és azért jó).

Én - ez megint csak ízlés dolga - a tradicionális íj pártján állok, egyébként olcsóbb is. És szerintem szebb és élvezetesebb.

2015. aug. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem! Én viszont nem igazán szeretnék tradicionális íjat használni, legalább is egyenlőre. Sajnos mint írtam, csigás íjat nem igazán tudnák venni, egyrészt nekem kicsit drága lenne, másrészt úgy hallottam hogy ahhoz már egy kicsi gyakorlat is kell.

Ezzel az íjjal én nem igazán lövöldözni vagy játszani szeretnék, hanem gyakorolni, fejleszteni a tudásomat. Ezért vagyok rá kíváncsi, hogy ez az íj alkalmas-e erre a célra. Mert végül is azért szeretném megvenni, hogy ezzel fejlődjek, és a későbbiekben több tudást igénylő íjakat használhassak, eredményesen.

2015. aug. 6. 23:01
 3/3 anonim válasza:

Ha még nem vetted meg akkor lebeszélnélek róla. Sokkal jobban jársz ha elmész egy íjászboltba és megveszed a legolcsóbb reflexíjat 20 ezer körül. Ezek ennyi pénzért profi íjak, ugyanazt elérheted vele mint drágább testvéreivel, míg az a decathlonos max szórakoztat egy darabig de állandó fejlődésre szerintem nem jó.


Az első választ nem teljesen értem vagy tradis vagy akkor már csigás?? A reflexíjak azért igen komoly részét képezik az íjászatnak.


A tradisról abszolút lebeszélnélek, ha sportcéllal akarsz íjászkodni és eredményeket elérni, a tradis arra nem alkalmas, bár ha tetszik az a beöltözős pozólos bohóckodás akkor hajrá. És pár év teljesen felesleges gyakorlással még eredményeket is ellehet érni. Míg ugyanaz az eredmény egy reflexíjjal pár hónap, csigással meg pár nap.

2015. aug. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!